چهارشنبه 19 تیر 1398

فضای آشفته مجازی ساماندهی شود خبرگزاری رسا از منابع صادق و امین است

فضای آشفته مجازی ساماندهی شود  خبرگزاری رسا از منابع صادق و امین است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری زعیم حوزه های علمیه خوزستان پیش از ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری رسا ضمن قدردانی و تشکر از مسؤولان این رسانه حوزوی، از فعالیت های خبرگزاری رسا در عرصه های داخلی و بین المللی تجلیل کرد.

 ضرورت تقویت ارتباط میان خبرگزاری رسا و نهادهای حوزوی و انقلابی در اهواز

وی بر ضرورت تقویت ارتباط میان خبرگزاری رسا و نهادهای حوزوی و انقلابی در اهواز تأکید کرد و ادامه داد: شما باید قدر کار خود را بدانید، زیرا بدون شک یکی از ارگان های واجب التأسیس و واجب التوسعه همین خبرگزاری های حوزوی مانند خبرگزاری رسا است.

آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه در حال حاضر با پدیده ای به نام فضای مجازی مواجه شده ایم که در میان افکار عمومی و اعتقادات مردم رسوخ کرده است، اظهار داشت: امروز افراد بیشتر وقت خود را در این فضا سپری می کنند، از این رو باید رسانه های حوزوی تقویت شده و با تولید محتوا با شایعات مبارزه کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز بر فضای مجازی هیچ کنترل و نظارتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز اخبار کاذب و شایعات بسیاری در این فضا پخش می شود و بدون بررسی مورد قبول افراد قرار می گیرد؛ امروز اکاذیب فضای مجازی تأثیرات مخربی بر افکار عمومی دارد.

وی افزود: چندی قبل اخباری مبنی بر اینکه تنگه هرمز توسط آمریکا بسته شده و به زودی میان ایران و آمریکا اعلام جنگ می شود، در فضای مجازی منتشر شده بود و متأسفانه این خبر دروغ حتی مورد قبول افراد باسواد واقع شده بود؛ این نوع اخبار پوچ و بی اساس برای افراد بسیار آسیب زا است.

فضای مجازی نیازمند ساماندهی فوری است
باید برای وضعیت آشفته فضای مجازی چاره اندیشی شود

آیت الله موسوی جزایری با ابراز تأسف از این که امروز افکار برخی افراد تحصیل کرده و با سواد جامعه نیز توسط اخبار کاذب فضای مجازی، تغذیه می شود، گفت: این برای یک ملت باعث تأسف است که افکار مردمانش توسط اخبار دروغ فضای مجازی تغذیه شود.

وی با تأکید بر اینکه امروز به خبرگزاری های صدیق، صادق و مصدق مثل خبرگزاری رسا نیازمند هستیم، خاطرنشان کرد: خطبای بزرگ و ائمه جمعه باید به مردم اعلام کنند که به جای گوش فرا دادن به اخبار کاذب فضای مجازی به اخبار موثقی که در خبرگزاری های صادق منتشر می شود، توجه کنند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز کلاهبرداران از طریق فضای مجازی مردم را فریب می دهند، تأکید کرد: هنگامی که اعتقادات جوانان ما با فضای مجازی متزلزل می شود، باید احساس خطر کرده و نسبت به سامان بخشی به این وضعیت دغدغه داشته باشیم.

خبرگزاری رسا از منابع صحیح، صادق و امین در جامعه است

وی با تأکید بر اینکه ما به منابع صحیح، صادق و امین در جامعه نیاز داریم خبرگزاری رسا را یکی از مصادیق بارز این نوع منابع دانست و مطرح کرد: ما باید اینگونه خبرگزاری ها را بیشتر معرفی کنیم تا مردم آنها را بشناسند و  و توجهی به اخبار دروغ فضای مجازی نداشته باشند.

آیت الله موسوی جزایری با ابراز تأسف از اینکه امروز اخبار کاذب و دروغین فضای مجازی مکانیزم شخصیتی افراد را تحت تأثیر قرار می دهند، یادآور شد: خبرگزاری های حوزوی باید نسبت به این مسأله احساس تکلیف کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه شریفه «وارسلنا رسلنا بالبینات»، خواستار چاره اندیشی برای کنترل فضای مجازی از سوی بزرگان حوزه علمیه شد و گفت: بر اساس مبانی دینی، مبنای فکری جامعه مسلمان باید به گونه ای باشد که حرف های راست، ادله قاطع و براهین دقیق را قبول کند، نه اینکه حرف های پوچ و بی اساس آن را تغذیه کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به اهمیت مسأله تبلیغ بین الملل اشاره کرد و ابراز داشت: امروز ما در حوزه علمیه نجف  فعالیت های گسترده ای داریم و الحمدلله این حضور نیز مؤثر واقع شده و حضور طلاب انقلابی در حوزه علمیه نجف مثمر ثمر بوده است.

آیت الله موسوی جزایری همچنین با اشاره به اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در حوزه علمیه نجف اظهار داشت: امروز مدیریت مدرسه علمیه امام خمینی(ره) در دست طلاب اهواز است و ۳۰۰ طلبه از ۲۰ کشور دنیا در آن در حال تحصیل هستند؛ همچنین مدرسه ای نیز در محله «جُدِیده» تأسیس کرده ایم و در مقابل آن منازل اساتید را بنا کرده و دو طبقه نیز به عنوان حسینیه ساخته ایم تا در ایام اربعین از زائران در آن پذیرایی شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امروز در نجف با مراجع، علما و اساتید و طلاب ارتباط بسیار خوبی برقرار شده است، گفت: ما در تلاش هستیم که ارتباط میان حوزه نجف و حوزه قم را به شکل ارتباطی که حوزه قم با حوزه مشهد دارد، در بیاوریم؛ ما درصدد آن هستیم که حوزه نجف و حوزه قم با همدیگر به عنوان مرجعیت جهان تشیع شناخته شوند.

خبرگزاری های حوزوی نقش گسترده ای در تقویت ارتباط میان حوزه علمیه قم و نجف دارند

وی با بیان اینکه خبرگزاری های حوزوی مانند رسا نقش گسترده ای در تقویت ارتباط میان حوزه علمیه قم و نجف دارند، اظهار داشت: امروز خبرگزاری های حوزوی باید اخبار دلگرم کننده، مشوق و صمیمیت زا میان حوزه های علمیه قم و نجف را بیشتر منعکس کنند.

آیت الله موسوی جزایری با ابراز خرسندی از حسن ارتباط میان حوزه علمیه قم و نجف تأکید کرد: امروز حضرت آیت الله سیستانی که خودشان از شاگردان امام خمینی(ره) بوده اند، در رأس حوزه علمیه نجف قرار دارند و از محبت و علاقه بسیاری نسبت به حوزه علمیه قم برخوردارند؛ از سویی دیگر نیز حضرت آیت الله خامنه ای و مراجع تقلید در قم نیز در رأس حوزه علمیه قم قرار دارند و عنایت ویژه و بسیار زیادی نسبت به حضرت آیت الله سیستانی داشته و همواره بر لزوم تقویت ارتباط میان علمای حوزه علمیه قم و نجف تأکید می کنند.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان اضافه کرد: در یک جلسه ای بنده در محضر رهبر معظم انقلاب حضور داشتم و شخصی نسبت به حضرت آیت الله سیستانی سخنانی موهن بر زبان جاری کرد، ناگهان مشاهده کردم که رهبری برآشفتند و با ابراز ناراحتی به آن شخص اعتراض کردند و از ایشان دفاع ارادتمندانه به عمل آوردند.

وی در پایان یادآور شد: امروز زمینه مساعدت حوزه علمیه قم و نجف بسیار آماده و مهیا است، بنابراین باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)