جمعه 20 اردیبهشت 1398

در استخدام شرکت های نفتی از نیروهای بومی استفاده شود

در استخدام شرکت های نفتی از نیروهای بومی استفاده شود

آیت الله موسوی جزایری در دیدار مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و هیئت همراه ضمن خوش‌آمدگویی به بیان فضیلت ما رمضان پرداخت و گفت: پیامبر اکرم توصیه ای که به رمضان داشتند به هیچ ماه دیگری نداشتند و آن را شهرالله نامیدند و انتساب ماه رمضان به ماه خدا به دلیل فضیلت مخصوصی است که در این ماه است هست.

ایشان افزود: پیامبر اکرم(ص) در خطبه جمعه آخر ماه شعبان دو امر را در ماه رمضان کلیدی توصیف کردند که عبارتند از روزه و تلاوت قرآن

زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان با تجلیل از برگزاری نشست ها و جزءخوانی های قرآنی که در مساجد و اماکن مقدس برگزار می گردد فرمود:
علاوه بر اجر معنوی که این جلسات دارد، انس معنوی و برادری نیز بین مؤمنین بیشتر می شود و این جلسات یک سفره الهی است.

ایشان همچنین دعای افتتاح را از دعاهای زیبای ماه رمضان دانست و با اشاره به فرازی از این دعا گفت: در این دعا روزه دار از خداوند تقاضای دولت کریمه امام زمان(عج) را می کند و از نکات برجسته آن این است که روزه دار دعا می کند که در این دولت امام زمان جزء رهبرانی باشد که به اسلام خدمت می کند.

ایشان در بخش دیگری از بیانات به بدعهدی شرکت های خارجی در انجام پروژه های نفتی افزود: برای توسعه میادین نفتی باید نگاه داخلی داشت و وابستگی به خارج را کنار زد چرا که عمده این شرکت ها تابع قوانین آمریکا هستند و همچنین در قراردادها بدعهد هستند، نمونه بارز بدعهدی های شرکت های اروپایی، شرکت توتال فرانسوی بود که بارها عهدشکنی کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ظرفیت داخل برای انجام پروژه ها گفت: نمونه بسیار خوب برای انجام پروژه های بزرگ قرارگاه خاتم الانبیاء است که کار بزرگی در عسلویه را به نحو احسن به پایان رساند.

ایشان افزود:در جلسه ای که روز قبل با یکی از مدیران ارشد وزرات علوم داشتیم ایشان طبق یک آمار بین المللی گفت که ایران در نوآوری علمی در جایگاه سوم دنیا است. حال با این قدرت علمی آیا سزاوار هست خودمان مولد نباشیم؟ اگر بتوانیم کاری را خودمان انجام دهیم ولی به جای آن از خارج کسی را بیاوریم باید به غیرت ملی مان بر بخورد

آیت الله موسوی جزایری در پایان استخدام نیروهای بومی را از مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب درخواست نمود و گفت:
درخواستی که از جنابعالی دارم این است که در استخدام نیروها و کارکنان این شرکت ها از نیروهای بومی استفاده شود چرا که استخدام افراد غیر بومی، مردم را نسبت به اسلام و انقلاب بدبین می‌کند.

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)