چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398
زعیم حوزه علمیه خوزستان:

بازسازی مناطق سیل‌زده و ایجاد اشتغال، دو اولویت مهم در پساسیل است

بازسازی مناطق سیل‌زده و ایجاد اشتغال، دو اولویت مهم در پساسیل است


به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در اهواز، آیت الله موسوی جزایری، زعیم حوزه علمیه خوزستان، در نشست ارائه گزارش و بررسی نحوه ادامه خدمت در عرصه سیل، با قدردانی از همه فعالان عرصه خدمت، اظهارداشت: جمعیت زیاد نیروهای گمنام جهادی که از سراسر استان و کشور آمدند و همراه خود کمک‌های مادی و معنوی آوردند حس ایثار و اخوت را زنده کردند.

وی افزود: حادثه سیل به‌حسب ظاهر مصیبت بود! اما در باطن رحمتی برای ملت ایران و خنثی شدن بسیاری از فعالیت‌های دشمنان عقیدتی در استان شد همچنین  مشاهده ایثار و جان‌فشانی نیروهای مردمی و جهادی برای خدمت به مردم، از حسنات خفیه حادثه سیل است.

زعیم حوزه علمیه خوزستان، با اشاره به حضور نیروهای جهادی از اقصی نقاط کشور و جهان، مانند هند، پاکستان و عراق، اظهارداشت: از دیگر برکات حادثه سیل وحدت، همدلی و ایثار ملتهای مسلمان است که بسیج عمومی مؤمنین برای یاری مردم، از الطاف الهی بر ملت ایران است.

آیت الله موسوی جزایری، با تشکر از فعالیت نیروهای جهادی ستاد کمک‌های مردمی تا بیش از یک ماه بعد از سیل خوزستان، گفت: الحمدالله اوضاع در مناطق سیل‌زده رو به بهبودی است، لکن عوارض سیل همچنان وجود دارد که مطالبه و یاری ‌رساندن به مسئولین ذی ربط نهادهای رسمی، اولویت کار در مقطع کنونی برای نجات مردم از این معضلات است.

وی در ادامه گفت: در مرحله بعد، مسأله جبران خسارات سیل‌زدگان است که بخشی بر عهده دولت است، و بخش دیگر، بازسازی خانه‌های‌ تخریب شده در سیل است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه یاری گر مردم و دولت باشیم.

زعیم حوزه علمیه خوزستان، با اشاره به طرح سردار غیب پرور برای بازسازی خانه‌های تخریب شده در مناطق سیل‌زده، گفت: طبق گزارش‌های داده شده، ۷۰ هزار مسجد در کشور فعال است که اگر این طرح با سازوکار مناسبی اجرا شود، قطعاً می‌تواند تأثیر بسزایی در جبران خسارات داشته باشد.

وی با اشاره به اعلام آمادگی نهادهای گوناگون همچون «نمایندگی ولی‌فقیه در امور هماهنگی مساجد تهران»، «اصناف تهران»، «هیات اعزامی آیت الله العظمی سیستانی» و... برای جبران خسارات سیل‌زدگان، گفت: در دوران پساسیل با یاری نیروهای جهادی و نهادهای رسمی و مردمی، نسبت به بازسازی منازل مسکونی تخریب شده اقدام خواهیم کرد و اگر توان بیشتری داشتیم، به فکر ایجاد اشتغال در مناطق سیل‌زده نیز خواهیم بود.

آیت الله موسوی جزایری، با اشاره به کلام امام خمینی(ره) که فرمود «کشوری که در جنگ با آمریکاست غذایش را باید خودش تأمین کند»، تأکید کرد: بنده به وضعیت اشتغال در استان معترض هستم و باید با ایجاد زمینه اشتغال و  ترغیب جوانان به فعالیت اقتصادی و تولیدی، نسبت به حل این معضل اقدام کرد.

وی در پایان با اشاره به ظرفیت محدود فعالیت‌های صنعتی گفت: باید از صنعت به فعالیت‌های تولیدی و کشاورزی روی بیاوریم و بدانیم که شیعه باید تلاشگر و پر همت باشد

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)