جمعه 13 اردیبهشت 1398

مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان و امام جمعه اهواز

مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه دراستان خوزستان و امام جمعه اهواز

به مقام معظم رهبری عرض کردم من با خداوند عهد بستم که تا زنده هستم از شما جدا نشوم و هرکجا که باشم در خدمت شما، انقلاب و مردم باشم
آیت الله موسوی جزایری در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز ضمن خوش‌آمدگویی به مسئولان و حضار شرکت‌کننده با اشاره کوتاه به ماجرای استعفای خود فرمود:
بنده به علت کسالت و ضعف مزاجی و عارضه ای که از ناحیه کمر و پاها اتفاق افتاد بیم آن داشتم که در امامت جمعه برای نماز مؤمنین مشکلی پیش بیاید چرا که بی حسی در پاها مانع از ادای صحیح نماز به صورت ایستاده بود.

ایشان به فعالیت های خود بعد از استعفا از نمایندگی ولی فقیه اشاره کرد و گفت: برایم تردید حاصل شده بود که به نجف یا قم بروم که با عواطف و محبت مردم خوزستان جهت ماندن در استان مواجه شدم به همین علت در استان ماندم تا در خدمت مردم باشم.

ایشان افزود: در دیداری که با اعضای مجلس خبرگان محضر مقام معظم رهبری شرفیاب شدیم بنده به ایشان عرض کردم من با خداوند عهد بستم که تا زنده هستم از شما جدا نشوم و هرکجا که باشم در خدمت شما، انقلاب و مردم باشم ایشان فرمودند از اهواز جدا نشوید و در اهواز بمانید.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان در تکمله فرمایشات آیت الله محمدی گلپایگانی از ضرورت فعالیت در نجف اشرف سخن به میان آورد و گفت: ما در حوزه نجف احساس ضرورت کردیم تا در آن‌جا فعالیتی داشته باشیم، چرا که حوزه علمیه نجف روزی که اکثر مراجعش ایرانی بودند به جایی رسیده بود که از ۲۰ هزار نفر طلبه که از بیش از بیست کشور دنیا داشت، تنها صد نفر آن‌ها ایرانی بودند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درخصوص دستور مقام معظم رهبری در حکم های صادره گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری نصب العین ماست، همچنین ایشان بر من تکلیف کردند که به نماینده جدید ولی فقیه در استان کمک کنم که با تمام توان این کار را خواهم کرد.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان با تبریک به حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد فرمود: بنده خود جز پیشنهاد دهنده های ایشان برای این منصب بودم. بنده ایشان را بسیار متدین و انقلابی و انسانی پیگیر مسائل مردم می دانم.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان در پایان با اشاره به مسئولیتی که در خصوص ریاست حوزه علمیه خوزستان برعهده دارد گفت:
ما باید به حدی حوزه علمیه خوزستان را توسعه دهیم که نه تنها نیاز استان بلکه نیاز کشورهای عربی را هم برطرف کنیم بر همین اساس از همه اساتید، طلاب و فضلا تقاضا دارم که ما را یاری کنند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)