چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398

مراسم بزرگداشت استاد شهید مطهری و پاسداشت مقام استادی آیت الله موسوی جزایری

مراسم بزرگداشت استاد شهید مطهری و پاسداشت مقام استادی آیت الله موسوی جزایری

زعیم حوزه های علمیه خوزستان دیروز در مراسم بزرگداشت استاد شهید مطهری و پاسداشت مقام استادی آیت الله موسوی جزایری که توسط حوزه علمیه خوزستان در مسجد اعظم برگزار شد ضمن تشکر از برپایی این مراسم به مساله سیل و حضور فعالانه طلاب و روحانیت در امر کمک‌رسانی اشاره کرد و گفت:
در ارتباط با حضور فعالانه در مسأله سیل از شما تشکر می کنم که حضور خوبی داشتید و برای روحانیت آبرومندی، روسفیدی و سربلندی بیشتری به ارمغان آوردید. 

ایشان بر لزوم تدوام این کمک‌رسانی تاکید کرد و گفت:
 کمک رسانی به مناطق سیل زده باید در طول ماه مبارک نیز ادامه پیدا کند، هرچند سیل فروکش کرده ولی روحانیت باید پای به پای مردم خدمات رسانی خود را انجام دهند.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان به عملکرد خوب ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان اشاره کرد و گفت: از مسئولین ستاد مردمی کمک به سیل زدگان که هم اعتماد اینجانب و هم اعتماد مسئولین در سطح کشور را جلب کردند تشکر ویژه دارم بحمدلله کمک های مردمی بسیار خوبی از استان و از سطح کشور به این ستاد رسید که به نحو احسن مدیریت شد. 

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نزدیکی ماه رمضان، بر اهمیت این ماه تاکید کرد و گفت:
در ماه رمضان نفوس مستعد هستند و از این جهت اهمیت ویژه ای برای مبلغین دارد

ایشان هدف اصلی روحانیت را انسان سازی عنوان کرد و گفت:
هدف ما یک کلمه است و آن انسان سازی است که در لسان قرآن و احادیث از آن به هدایت یاد می شود و این هدایت به سوی صراط مستقیم است
اگر انسان در صراط مستقیم قرار گرفت در قوس صعود قرار می گیرد و از ملائکة الله بالاتر می رود و اگر از صراط خارج شد از حیوان پست‌تر می شود. 

وی افزود: ماه رمضان بهترین زمان برای این است که مردم را به صراط مستقیم هدایت کرد. پیامبر در روایتی می فرماید: یا علی اگر خداوند به واسطه تو شخصی را هدایت کند برای تو از آنچه خورشید برآن می تابد بهتر است یعنی ارزش هدایت یک نفر از ارزش تمام دنیا بالاتر است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)