شنبه 17 فروردین 1398

کمک به سیل‌زدگان یک واجب شرعی است.

کمک به سیل‌زدگان یک واجب شرعی است.

نمی شود که ما در خانه‌های خود راحت زندگی کنیم در حالی که عزیزان، فرزندان و دوستان ما در روستاها دررنج وعذاب باشند و این برای ماقابل تحمل نیست و طبیعی است که ما نیز غصه دار و متاثر باشیم.

ایشان با اشاره به وضعیت روستاها و ضرورت تشکیل ستاد مردمی برای کمک به این عزیزان گفت:
برای یک روستایی بسیار سخت و دردآور است که یکسال زحمت بکشد ولی در آخر حاصل زحماتهایش را آب ببرد و خانه و کاشانه ی خود را از دست بدهد لذا ما باید هرچه در توان داریم به این افراد کمک کنیم و این یک واجب شرعی است. به همین منظور ستادی تشکیل دادیم تا این ستاد بتواند با جمع‌آوری کمک‌های مردمی به این سیل زدگان کمک رسانی کند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگر بیانات خود از اقدامات صورت گرفته تشکر کرد و گفت:
در ابتدا از مقام معظم رهبری که دستور فرمودند کل خسارت به سیل دیدگان  پرداخت شود تشکر ویژه داریم وهمچنین از رئیس جمهور و دولت محترم که اعلام کردند که خسارت‌ها را حتما پرداخت می کنند, البته ممکن است کارهای اداری آن کمی طول بکشد ولی حتما خسارت‌ها به سیل زدگان پرداخت می شود. دولت ۳۷ اردوگاه تا به حال تشکیل داده و با چادر و وسایل و غذا و امکانات به سیل زدگان خدمت‌رسانی می کند ما نباید خدمات دولت را نادیده بگیریم وبه زحمت‌های آن‌ها بی‌توجه باشیم.

ایشان همچنین از خدمات نیروهای مسلح و مردم وحوزه های علمیه تشکر کرد و گفت:
 حوزه های علمیه و درس خارج تعطیل شده اند زیرا طلاب و فضلا پا به پای مردمی که در حال ساخت سیل بند هستند کمک رسانی می کنند.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان با اشاره به نقش موثر مردم در کمک‌رسانی افزود:
گاهی نیازهایی پیدا می شود که دولت به فوریت نمی تواند آن نیازها را برطرف کند ولی ما با کمک و همکاری شما می توانیم آن نیازها را برای سیل‌زدگان برطرف کنیم مثلا تهیه علوفه برای دامها و یا چادر و مواد غذایی و امثال این نیازها و کمک های مقطعی و موردی که از ظوابط قانونی خارج است.

آیت الله موسوی جزایری در پایان به یک حدیث قدسی اشاره کرد و فرمود:

خداوند می فرماید اگر می‌خواهید مرا بیابید من نزد دل‌های شکسته هستم. 
این برادران ما درحال حاضر دل‌هایشان شکسته است و مال و اموال خود را از دست داده‌اند و خیلی اذیت شده اند خداوند می فرماید بروید سراغ دل‌های شکسته و آن دل‌ها را شاد کنید و به آن‌ها کمک و محبت کنید اگر به آن‌ها محبت کنید به من محبت کردید و من را عبادت کرده‌اید.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)