يكشنبه 11 فروردین 1398

مصاحبه ی آیت الله موسوی جزایری در خصوص نام گذاری سال به سال رونق تولید

مصاحبه ی آیت الله موسوی جزایری در خصوص نام گذاری سال به سال رونق تولید


 این اشتباه بزرگی است که ما فکر کنیم مسئول در مسئله ی رونق تولید فقط دولت است و خطاب رهبری نیز فقط متوجه دولت است رهبری وقتی نامی را برای سالی تعیین می کنند باید برای این نامگذاری در بین ملت فرهنگ سازی شود و دولت جزئی از این مجموعه است.
ایشان افزود: دولت و مجلس باید برای مسئله رونق تولید برنامه ریزی کنند و تصمیمات لازمه را بگیرند. 
ولی آنچه که مد نظر بنده است، تکلیف علماء، ائمه جماعات و طلاب و همچنین مقامات موثر مردمی است، که مردم خصوصا نسل جوان را در این رابطه فعال کنند. 
ایشان رونق تولید را عامل اصلی حل مشکل بیکاری دانست و گفت:
بنده مقداری در مسئله ی رونق تولید ورود کردم و مطلع شدم که افرادی با دست خالی و با سرمایه ی بسیار اندک توانستند در بخش دامداری و دامپروری ورودی کنند و به نتایج بسیارخوبی دست پیدا کنند. اگر کارهایی مانند دامداری، دامپروری و کشاورزی در جامعه نهادینه شود مشکل جوانان بیکار ما حل می شود. 

زعیم حوزه های علمیه خوزستان با دعوت از جوانان برای راه اندازی کارگاه های تولیدی کوچک گفت: جوانان مادر مناطق روستایی خیلی راحت می توانند با سرمایه ی بسیار اندک یک کار تولیدی کوچک راه بیاندازند. این اشتباه است که ما یکدفعه سراغ کارهایی که سرمایه ی میلیاردی یا چند صد میلیونی می خواهد برویم. 
ایشان به نقش موثر سران عشایر عرب و بختیاری در حل مشکل جوانان اشاره کرد و گفت:
 اگر جوانی نیز سرمایه نداشته باشد اگر این جوان از بین عشایر باشد در عشایر یک مسئولیت جمعی نسبت به همدیگر احساس می شود. بزرگان آن عشیره احساس مسئولیت می کنند و برای جوانان برنامه ریزی می کنند و امکاناتی در اختیار آنها قرار می دهند. عشایر می توانند به راحتی این مسئله رابین خودشان حل کنند.
آیت الله موسوی جزایری یاس و ناامیدی را آفت بزرگی دانست و گفت:
  بنده اول کاری که هدف خودم می دانم در زندگی این است که غبار یاس و ناامیدی را از جوانانمان بزدایم من می بینم جوانان ما صدمه ای که از یاس و ناامیدی می خورند بسیار بیشتر از صدمه ای است که از آمریکا می خورند. 

ایشان ضمن دعوت از سران عشایر و خیرین جهت حل مشکل بیکاری جوانان گفت:
ما در جنگ تحمیلی فقط با هزینه دولت پیروز نشدیم بلکه با آن همه ستادهای پشتیبانی مردمی از مناطق مختلف کشور پیروز شدیم. همه ی این کارها را دولت نمی تواند انجام دهد. 
بیایید مسئله ی بیکاری را حل کنیم همانطور که جنگ تحمیلی را اداره کردیم امروز باید مسائل اقتصادی را اینگونه حل کنیم.
ایشان افزود:
من آماده ام که با رؤسا وبزرگان عشایر چه عرب و چه لر و بختیاری  بنشینم واین مسائل را مطرح کنم و از آنها در خواست کنم که به بنده برای حل این مسائل کمک کنند.

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)