يكشنبه 23 دی 1397

بیانات در مراسم محفل انس با قرآن مدارس علمیه اهواز

بیانات در مراسم محفل انس با قرآن مدارس علمیه اهواز

 آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری صبح امروز در مراسم محفل انس با قرآن مدارس علمیه اهواز، ضمن تجلیل از قرائت قاری بین المللی حاج قاسم مقدمی اظهار داشت: ‎تلاوت قرآن حاج قاسم مقدمی در بین‌الملل قابل عرضه است و باید به وجود این قاری بزرگ قرآن ببالیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سالگرد شهادت شهید مدافع حرم شیخ جابر زهیری و با خوش‌آمدگویی به خانواده شهید در محفل انس با قرآن، عنوان کرد: شهید جابر زهیری،  طلبه ای فاضل و مجاهد بود که در راه قرآن و عترت به شهادت رسید. امیدوارم خداوند توفیق تداوم راه شهدا را به ما کرامت فرماید.

 امام جمعه اهواز با اشاره به برگزاری جلسه تلاوت قرآن در حرم علی بن مهزیار اهوازی عنوان کرد: جلسه ششمین کرسی تلاوت قرآن که با حضور علمای استانی و قاریانی از مشهد برگزار شد، جلسه عظیم و ممتازی بود که  حضور بیش از پیش ما را در این مجالس می طلبد. 


نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: آستان قدس رضوی تصمیم گرفته است تا محافل تلاوت قرآن را در سراسر کشور برگزار کند. ما نیز در این مسیر باید آنان را با حضور در این محافل تشویق و تجلیل کنیم.

 امام جمعه اهواز تاکید کرد: باید به تاسیس جلسات قرآنی و انس با قرآن اهمیت دهیم و مشوق آستان قدس رضوی باشیم و امیدوارم علمای اهواز در میدان عمل صالح و خدمت به جامعه پیشتاز باشند.

 آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره تواتر حدیث ثقلین در کتب شیعه و اهل سنت، عترت را جزء جدا ناپذیر قرآن خواند و گفت: وهابیت با کنار گذاشتن عترت راه بنی‌امیه که همان دشمنی با اهل بیت پیغمبر(ص) است را ادامه می‌دهند همانگونه که اکنون حُکام سعودی در خط بنی امیه حرکت می‌کنند و ادامه دهنده راه یزید بن معاویه هستند.

پس از پایان برگزاری محفل انس با قرآن، آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری از خانواده شهید مدافع حرم شیخ جابر زهیری تقدیر کرد.
 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)