جمعه 21 دی 1397

مشروح بیانات در خطبه های نماز جمعه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۷

مشروح بیانات در خطبه های نماز جمعه ۲۲ دی ماه ۱۳۹۷

 آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری امام جمعه اهواز در خطبه نخست نماز جمعه امروز اهواز با اشاره به دیدگاه اسلام درباره زنان اظهار کرد: افراد مغرض به اسلام تهمت می زنند که اسلام نیمی از جامعه را که زنان می باشند، فراموش کرده و آن ها را به حساب نیاورده است.

وی افزود: مخالفان و دشمنان اسلام پا را فراتر از این می گذارند و مدعی می شوند که اسلام حقوق زن را پایمال کرده است.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای رفع شبهات درباره دیدگاه اسلام نسبت به حقوق زنان توسط علما، یادآور شد: پاسخهای زیاد و تالیفات بسیار ارزشمندی در این باره از علمای اسلام به جای مانده است که بالاترین پاسخ به این شبهات در قرآن کریم آمده است.

 آیت الله موسوی جزایری بیان کرد: در دنیای غرب افراد منصف حقیقت و دیدگاه اسلام را درباره حقوق زنان پذیرفته اند ولی کسانی هم هستند که از روی عناد و دشمنی، دیدگاه اسلام را درباره حقوق زنان به رسمیت نمی شناسند.

 وی اضافه کرد: باید در برابر شبهات به قرآن و عترت رجوع کرد تا ما را از گمراهی نجات دهند.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: آیات زیادی در قرآن آمده که مخاطب آن زنان هستند و خداوند تکالیفی را در زمینه های مختلف بر عهده زنان گذاشته است.

 آیت الله موسوی جزایری گفت: اگر دشمنان و مخالفان اسلام به قرآن مراجعه می کردند متوجه می شدند که قرآن حق مطلب را درباره زنان و حقوق آنها به جا آورده است.

وی ادامه داد: دو بیعت بزرگ در تاریخ اسلام از سوی زنان و مردان مسلمان با پیغمبر خدا اتفاق افتاده است؛ یکی در سال ششم و یکی در سال هشتم که همان فتح مکه بود. در هر دو بیعت ابتدا مردان سپس زنان با پیامبر(ص) بیعت کردند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: در این بیعت رسول خدا شش پیمان را از زنان گرفتند که زنان متعهد به انجامش شدند؛ اول مشرک نشوند، دوم دزدی نکنند(از مال همسرانشان مخفیانه برندارند)، سوم عدم عمل منافی با عفت، چهارم نکشتن فرزندان( به دو صورت سقط جنین و زنده به گور کردن فرزندان دختر)، پنجم دوری از افترا و تهمت و مورد ششم عمل به همه دستورات پیغمبر(ص) بود.

 آیت الله موسوی جزایری گفت: برخلاف آنچه که دشمنان و مخالفان اسلام می گویند اسلام به حقوق زنان اهمیت بسیاری می دهد.

 

 آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه دوم نماز جمعه این هفته اهواز با تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، اظهار کرد: ملت ایران به حضرت زینب(س) محبت و ارادت زیادی دارند و فرزندان خود را برای دفاع از حریم پرستار کربلا فدا کردند.

 وی افزود: براساس کتاب‌های تالیف شده از علمای اهل سنت از حضرت زینب(س) به عنوان یکی از بزرگترین اصحاب رسول خدا(ص) یاد می‌شود.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: پرستاران از اقشار شریف و زحمتکش جامعه هستند و حق زیادی بر گردن جامعه دارند.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به ۲۶ دی روز فرار شاه از ایران در سال ۵۷، گفت:  ۲۶ دی روز فرار شاه بود که اولین بارقه خورشید پیروزی انقلاب اسلامی زده شد. دیکتاتوری شاه باعث شده بود که همه ارکان نظام شاهنشاهی به او وابسته باشند؛ وقتی که او از کشور فرار کرد شیرازه همه چیز از هم پاشیده و انقلاب اسلامی با فرار شاه پیروز شد.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به تلاش های آمریکا برای جلوگیری از ورود امام به ایران، یادآور شد: آمریکا تدابیر بسیاری به کار بست که از ورود امام جلوگیری کند اما موفق نشد؛ عده‌ای از متدینین و بازاریان تهران هواپیمایی را کرایه کردند و امام از پاریس به تهران بازگشت تا انقلاب اسلامی به پیروزی نهایی دست یافت.

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)