جمعه 14 دی 1397

گزیده بیانات در خطبه های نماز جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷

گزیده بیانات در خطبه های نماز جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷


 آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه نخست آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلای نماز جمعه اهواز اظهار کرد: حجاب یک فریضه الهی است و همه ایام سال روز حجاب و این از نشانه های جامعه اسلامی است. 
وی افزود: وقتی به جوامع غیر اسلامی بروید به ویژه جوامع اروپایی و آمریکایی نخستین نشانه ای که به چشم می آید مساله بی حجابی است.
  نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به وجود حجاب در میان جوامع غربی قبل از ظهور انقلاب صنعتی اروپا، یادآور شد: البته این مسئله چند قرنی است که به وجود آمده و حتی یهودی ها و مسیحی ها قبلا حجاب داشتند ولی متأسفانه پس از وقوع رنسانس به بهانه آزادی و حقوق بشر در انقلاب کبیر فرانسه، دین را هدف قرار دادند و بالاترین نشانه دین برای زنان که حجاب بود را از بین بردند.

 مبارزه با حجاب مقابله با دین است، خواب شوم دشمنان اسلام برای مقابله با دین

آیت الله موسوی جزایری گفت: غرب راه  نافرجامی را در پیش گرفت و هرچه جلوتر رفت، بیشتر در باتلاق گمراهی و ضلالت گیر کرد، از این بابت غربی ها به زحمت افتادند اما این راهی است که صدها سال پیش رفته اند و دیگر نمی توانند برگردند.
وی با بیان این که نشانه کشورها و جوامع اسلامی حجاب است، اضافه کرد:  کسانی که  امروز با حجاب مبارزه می کنند در حقیقت قصدشان مبارزه با خدا و اسلام است چون اصل دین را قبول ندارند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این که نتیجه جنگ با خدا و رسول، چیزی جز تباهی و شکست نیست، تصریح کرد: کسانی که با خدا و رسول خدا مبارزه می کنند بدانند که عاقبتی جز بدبختی در انتظار آنها نخواهد بود.

نقش آشکار رضاخان در گسترش بی حجابی در ایران، جنون و تنهایی عاقبت رضاخان

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به شروع بی حجابی در ایران و نقش رضاخان در گسترش آن، یادآور شد: در ایران رضاخان عامل و اساس بی حجابی بود. او از طریق ممنوعیت حجاب، منع برپایی مجالس عزاداری امام حسین(ع) و ممنوعیت لباس روحانیت به جنگ با اسلام برخاست.
نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: این قضایا از سال ۱۳۱۴ شروع و در سال ۱۳۲۰ با رسوایی و ذلت رضاخان تمام شد و با کمال ذلت و خواری از دنیا رفت.
آیت الله موسوی جزایری افزود: در خاطراتی که از او هست نوشته اند که در جزیره موریس از فرط تنهایی دیوانه شد. 

خواری و خفت عاقبت جنگ با خدا است، فمینیسم ابزار استعمار برای حجاب زدایی

امام جمعه اهواز با اشاره به عاقبت صدام، دیکتاتور سابق عراق و مقایسه سرنوشت او با سرنوشت رضاخان، گفت: صدام هم که با خدا و رسول خدا جنگید الان کجاست و چه عاقبت و سرنوشتی برای او پیش آمد؟
نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان این که جنگ با خدا و رسول خدا عاقبتی ندارد، تصریح کرد: یکی از برنامه های استعمار برای حجاب زدایی، فمینیسم است که از مصادیق مبارزه با خداست.


آیت الله موسوی جزایری در خطبه دوم آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهواز در مصلای نماز جمعه این شهر با تأکید بر خداباوری و تقوا و دوری از گناه و با اشاره به روز ۱۷ دی روز کشف حجاب توسط رضاخان، اظهار کرد:  پس از مرگ رضاخان، آیت الله العظمی قمی از مراجع تقلید شجاع و مجاهد که توسط رضاخان از مشهد به کربلا تبعید شده بود به تهران آمد و با مبارزه و ایستادگی، ممنوعیت های چهارگانه از جمله قانون کشف حجاب را که توسط رضاخان برقرار شده بود از میان برداشت.
وی افزود: ماجرای ۱۷ دی ماه و ابراز اردات مردم در پی ارتحال آیت الله سید مصطفی خمینی باعث شد که در اواخر سال ۵۶ این وضعیت بر رژیم پهلوی بسیار گران آید و  درصدد مقابله برآید.
ایشان ادامه داد: رژیم ملعون پهلوی جهت مقابله با این حرکات از طریق چاپ مقاله ای توهین آمیز  در روزنامه اطلاعات با نام جعلی فردی به نام رشیدی مطلق به ساحت مقدس امام(ره) اهانت کردند و این اساس نهضت بود.
نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: وقتی این روزنامه به دست مردم افتاد اقدام به راهپیمایی و اعتراض به این توطئه‌ و حرکت شوم کردند که با دستور رژیم به روی تظاهرکنندگان شلیک کردند و عده زیادی از مردم به شهادت رسیدند
آیت الله موسوی جزایری گفت: با این حرکت مردم و اقدام رژیم پهلوی در سرکوب قیام، جرقه انقلاب اسلامی شعله ور شد.
وی ادامه داد: امروز مردم هم در صحنه حضور دارند و توطئه های دشمن هم کاری از پیش نمی برد.
نماینده ولی فقیه در پایان با اشاره به حماسه هویزه در ۱۵ و ۱۶ دی ماه سال ۶۰ در دوران دفاع مقدس، یادآور شد: در این تاریخ مردم قهرمان هویزه در کنار ارتش همیشه قهرمان با ایستادگی در برابر دشمن حماسه ای بزرگ را رقم زدند و حدود دو هزار نفر از بعثی ها را به اسارت در آوردند. در این مسیر جوان مومن انقلابی سید حسین علم الهدی و یاران باوفایش به واسطه پاتکی از دشمن بعثی در ۱۶ دی ماه به فیض شهادت نائل آمدند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)