جمعه 30 آذر 1397

گزیده بیانات در نماز جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ اهواز

گزیده بیانات در نماز جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷ اهواز

آیت الله موسوی جزایری ظهر امروز در خطبه اول آئین عبادی سیاسی نماز جمعه اهواز با دعوت همه به رعایت تقوای الهی اظهار داشت:
به شما عزیزان و سروران تقوای الهی را توصیه می کنم. از گناهان پرهیز کنید و واجبات الهی را اطاعت کنید
ایشان با اشاره به چهارم دی ماه روز ولادت حضرت عیسی(ع) و تبریک این مناسب فرمود:
بیش از دو میلیارد از جمعیت دنیا را مسیحیان تشکیل می دهند که نسبت به حضرت عیسی(ع) بسیار اظهار محبت و مودت می کنند ،اما عیسی بن مریم را چقدر می شناسند؟ 
ایشان با اشاره به این که بخشی از روایات و آیات قرآن در مورد حضرت عیسی بن مریم است فرمود:
این یک بحث اسلامی است چون ما به همه ی پیامبران خدا عقیده داریم 
بخشی از روایات ما مربوط به دیگر پیامبران است این ها را باید مطرح کنیم، این ها جز دین ما هستند.
ایشان دو روایت از حضرت مسیح ذکر فرمود و گفت:
«حواریون به حضرت عیسی گفتند ای پیغمبر خدا: چه چیز از همه چیز سخت تر است؟
حضرت عیسی(ع) فرمودند:
از همه چیز سخت تر، غضب خدا است.
گفتند: چگونه خود را از غضب خدا حفظ کنیم؟
حضرت فرمودند: اگر می خواهید گرفتار غضب الهی نشوید ، غضب نکنید 
حواریون گفتند:چگونه می توانیم غضب نکنیم؟
حضرت فرمودند:از تکبر بپرهیزید، این خشم از خود بزرگ بینی شروع می شود.
ایشان به روایت دوم اشاره کرد و فرمود:
عيسى عليه السلام می فرماید: به حق بگويمتان، زراعت در دشت مى رويد و روى سنگ سخت و برآمده نمى رويد. حكمت نيز در دل شخص فروتن بالنده مى شود و در دل انسان متكبر گردن كش بالندگى نمى يابد. 
امام جمعه اهواز با بیان جمله ای از مقام معظم رهبری مبنی بر این که " اگر حضرت مسیح امروز در میان ما بود لحظه ای را در مبارزه با سردمدارن ظلم و استکبار جهانی از دست نمی داد" حضرت مسیح را جز ذخایر الهی برای آخر الزمان دانست و فرمود:
ایشان جزء ذخایر الهی در آخر الزمان خواهد بود که خدمت بزرگی به بشریت خواهد کرد. زمانی که وجود بقیه الله الاعظم ظهور کرد حضرت عیسی در بیت المقدس به ایشان در نماز اقتدا می کند و پس از آن فوج فوج مسیحیان اهل عالم با مهدی آل محمد (ص) بیعت می‌کنند و مسلمان می شوند و با این کار نهضت مهدی آل محمد(ص) جهانی می شود

آیت الله موسوی جزایری در خطبه دوم با اشاره به مناسبت های پیش رو به پنجم دی ماه سالروز استقرار سپاه در فرودگاه های کشور و تاسیس سپاه حفاظت هواپیمایی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) است اشاره کرد و گفت:
طبق آماری که به بنده داده اند از ابتدای تاسیس این نهاد  ۱۳۳ مورد قصد هواپیما ربایی وجود داشته که با مقاومت و رشادت این دلیر مردان، توطئه دشمنان خنثی شد و در این راستا ۷۰ شهید و عده ای جانباز هم تقدیم کرده ایم.
امام جمعه اهواز در بخش دوم بیانات خود به پیروزی های میدانی و سیاسی انصار الله یمن اشاره کرد و گفت:
بحمدالله انصارالله یمن در مصاف با دشمنان با رشادت هایشان توانستند اولین بارقعه ی پیروزی را در مذاکرات اخیر به دست بیاورند 
نماینده ولی فقیه در خوزستان در بخش سوم خطبه ها به عقب نشینی بدون قید و شرط آمریکا از سوریه پرداخت و افزود:
ترامپ اعلام کرد که دیگر هیچ مناسبتی برای ماندن ما در سوریه وجود ندارد و اعلام عقب نشینی کرد.
این پیروزی بسیار بزرگی برای جبهه ی پایداری و شکستی برای جبهه ی استکبار جهانی است.
ایشان در بخش مهمی از بیانات خود به اهمیت مرزبانی از فضای مجازی اشاره کرد و گفت:
 ما به وزارت ارتباطات تذکر می دهیم که  مرزبانی از فضای مجازی را جدی بگیرد؛ همانگونه که مرزهای جغرافیایی ما احتیاج به نگهبان دارد، این فضای بی حد و حصر و بدون هیچ کنترل در فضای مجازی که خطراتی برای نظام جمهوری اسلامی ایران دارد باید توسط این وزرات  کنترل شود.
ایشان گفت: همانگونه که اگر مرزهای ما هیچ نگهبانی نداشته باشد هر خطری ممکن است بوجود بیاید، این فضای مجازی هم خطرناک است.
چرا وزارت ارتباطات برای حل این مشکل پیش قدم نمی شود؟
آیت الله موسوی جزایری بار دیگر در رابطه با مشکلات به وجود آمده برای کارکنان نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد فرمود:مسئولین استانی بسیار جدی پیگیر حل مشکلات هستند بنده هم پیگیر بودم. الحمدالله مشاهده می کنیم که اوضاع از وخامت اولیه اش خارج شده است و رو به حل است و چیزی نخواهد گذشت که ان شاالله کارکنان خدوم و متدین گروه ملی فولاد دست رد محکمی به محرکین فتنه گر بزنند و ان شاالله چرخ های این کارخانه را به راه بیندازند و خط تولید شروع به کار کند.
ایشان قیمت کالاها در بازار را غیرواقعی دانست و از سازمان بازرسی و تعزیرات خواستار پیگیری و اقدام لازم شد، ایشان همچنین افزود: سازمان بازرسی و سازمان تعزیرات حکومتی باید دست به دست هم بدهند و با اقدامات جدی نرخ کالاها را پایین بیاورند.
من تذکر جدی می دهم که جلوی این لجام گسیختگی را بگیرند.
ایشان در پایان در رابطه با شب یلدا گفت: در مورد شب یلدا پیشنهادی داریم؛ صله ی رحم لازم است اما پیشنهاد مشخص توسل به حضرت صاحب الزمان(عج) است. چه مانعی دارد در شب یلدا زیارت آل یاسین بخوانیم؟ دعای سلامتی امام زمان و دعای فرج برای حضرت مهدی(عج) بخوانیم؟
شب یلدا را نذر امام زمان کنید و توسل کنید که ان شاالله مشکلاتتان حل شود.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)