چهارشنبه 28 آذر 1397

بیانات در همایش ائمه جماعات و موثرین فرهنگی شهرستان های اهواز، باوی و کارون

بیانات در همایش ائمه جماعات و موثرین فرهنگی شهرستان های اهواز، باوی و کارون

حضرت آیت الله موسوی جزایری شامگاه گذشته در همایش ائمه جماعات و موثرین فرهنگی شهرستان های اهواز، باوی و کارون با اشاره به مشکل بیکاری در استان فرمود:
مشکل بیکاری مساله بسیار مهم و خطرناکی است؛ طبق فرموده پیامبر اکرم(ص) هیچ بنایی در اسلام برای خداوند محبوب تر از ازدواج نیست لکن متاسفانه بعضی از جوانان تا ۴۰ سالگی هم به دلیل بیکاری مجرد می مانند.
ایشان یکی از مشکلات بیکاری را مدرک گرایی بین جوانان دانست و افزود: یکی از مشکلات این است که جوانان می‌گویند ما مدرک مهندسی و دکترا و ... داریم و برای آن زحمات زیادی کشیدیم تا به این مرحله رسیدیم و اکنون باید شغلی متناسب با مدرک خود پیدا کنیم.
ایشان افزود: اما واقعیت امر این است که سال ها می گذرد ولی این جوانان ممکن است کاری پیدا نکنند چرا که شرکت ها محدود هستند و جوابگوی نیاز بیکاران نیستند.
آیت الله موسوی جزایری یکی از راه های برون رفت از مشکل بیکاری را روی آوردن جوانان به کارهای فنی و حرفه ای دانست و فرمود: جوانان عزیز باید به کارهایی که در توان دارند روی بیاوردند و در این راستا ما چندین مراکز آموزش های مهارتی دایر کردیم که مهارت های شغلی را به جوانان آموزش ‌دهند.
امام جمعه اهواز از ائمه جماعات و موثرین فرهنگی خواست تا جوانان را   به کارهای فنی و حرفه ای ترغیب و تشویق کنند؛ ایشان همچنین گفت:
از شما بسیج، طلاب، علما، ائمه جماعات و مشایخ عشایر می خواهم که جوانان عزیز را به کارهای فنی ترغیب کنید. در مصلای اهواز ظریفت خوبی وجود دارد. ما می توانیم غرفه هایی را دایر کنیم که در آن به آموزش های فنی بپردازیم. بانوانی که مشاغل خانگی دارند نیز می توانند برای عرضه محصولات خود از این غرفه ها استفاده کنند ما هم از آن ها پشتیبانی می کنیم و از مردم و ادارات نیز می خواهیم آن ها را پشتیبانی کنند.
نماینده ولی فقیه با درخواست از ائمه جماعت مبنی بر تشکیل واحد اقتصاد مقاومتی در هر مسجد فرمود: در هر محله و مسجد باید نماینده ای قرار دهید که جوانان در مهارت های مختلف بتوانند به آن ها مراجعه و در این مراکز آموزشی ثبت نام کنند. ائمه جماعات نیز موظف و مکلف هستند که واحدی را برای اقتصاد مقاومتی در مساجد تشکل دهند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)