دوشنبه 19 آذر 1397

بیانات مراسم عمامه گذاری طلاب و افتتاح ساختمان جدید مسجد سیدالشهداء

بیانات مراسم عمامه گذاری طلاب و افتتاح ساختمان جدید مسجد سیدالشهداء

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

خدارا شکر می کنم که مجددا توفیق دیدار با شما را پیدا کردم.

یاد می کنیم چند سال پیش که خدمتتان رسیده بودیم عده ای از آقایان بودند که بنده در خاطرم نیست، چندسالی می گذرد، محیطی  خیلی ابتدایی و متواضعانه بود و آقای قربانی پیش نماز بودند .

حالا که نگاه می کنم الحمدالله حوزه، مسجد زیبا و جمعیت زیاد به ویژه وجود علمای اعلام جلب توجه می کند.

آن زمان این تعداد طلبه نبودند.

این ها همگی نعمت های الهی می باشند.

مدتی در مثنوی تاخیر شد       مهلتی بایست تا خون شیر شد

انسان باید صبور باشد بنا به صبر، مشکلات حل می شود.

مسئولین باید به مردم رسیدگی کنند،حتما باید در رابطه با اینکه اثاثیه مردم را آب نگیرد اقدام جدی کنند.

نمیدانم چه گره عجیبی در مورد عزیزان گروه ملی است، مسئولین به دنبال حل مشکل هستند. من تذکرم این است که آقایان امیدوار باشند و به حرف کسانی که تحریکشان می کنند ،گوش ندهند.

چندی قبل خدمت رهبر انقلاب بودیم،آقای جنتی هم تشریف داشتند باهم دقایقی را در مورد مشکلات صحبت کردیم آقای جنتی اظهار نگرانی کردند، مقام معظم رهبری به آقای جنتی فرمودند:   آقای جنتی خداوند ان شا الله صبر شما را زیاد بفرمایند ما از این مرحله هم ان شا الله عبور خواهیم کرد بالاخره مقداری نوسانات هست، مشکلاتی هم هست اما زمان می خواهد و به مرور زمان از مشکلات عبور می‌کنیم و ان‌شا‌الله آن‌چه که برای ملت شریف ایران پیش‌بینی می‌کنیم این است که ان شا الله آینده برای مومنین خیر است.

در رابطه با گروه‌ملی مردم واقعا احساس مسئولیت می‌کنند،

سفری به تهران در پیش داریم این مسئولینی را که بی مهری می کنند از جمله مسئول بانک ملی که مالک گروه ملی شده، ما باید با ایشان تسویه حساب کنیم ببینیم تکلیف ما با وی چیست و ان شا الله برخورد جدی خواهیم کرد حضار عزیز هم بدانند ما پشتیبان مستضعفین هستیم و سر سوزنی هموطنان محروم و زحمت‌کش خود را کنار نخواهیم زد و هم‌راه مستکبرین نخواهیم بود ما هرچه در توان داریم برای دفاع از مردم خود انجام خواهیم داد

ملاحظه می‌فرمایید از نعمت‌های حضرت باری‌تعالی این مسجد بود که ابتداءا سوله ای بود همان‌روز که به این مسجد آمدیم با همان شکل قدیمی مسجد سازگار بودیم امروز که آمدیم با مسجدی زیبا مواجه شدیم.

امیرالمومنین علیه السلام در مورد نشستن در مسجد می فرمایند:

 در مسجد بنشینم خوشحال تر هستم تا در بهشت بنشینم،

 سوال شد:چگونه یا امیرالمومنین؟

حضرت پاسخ دادند:موقعی که در بهشت می نشینم به نظر می آید که رضای نفس من است و من خوشحال می‌شوم اما وقتی در مسجد می‌نشینم در آن رضایت خدا وجود دارد و خدا خوشحال است

خداوند می‌فرماید:خوشابحال کسی‌که در خانه وضو بگیرد و با طهارت به زیارت من در خانه ‌ام(مسجد) بیاید.

الحمدلله خدای تبارک و تعالی تفضل کرد و خدا رحمت کند آن مومن خیر را که کمک زیادی برای ساختن این مسجد کرد و ان شا الله خداوند به شما عزیزان هم خیر دنیا و آخرت را بدهدکه مرتب به مسجد بیایید. حالا اگر فردی مسجدی بسازد اگر این مسجد خالی باشد بی‌فایده است مهم این است که ما استقبال کنیم و در مسجد حضور پیدا کنیم .

عمران و آبادی مسجد فقط به کاشی‌کاری و زر و زیورش نیست عمران و آبادی به این است که شما مساجد را پر کنید و نماز جماعت پرجمعیتی برپا کنید.

 روایت است که اگر همه‌ی درختان عالم قلم، دریاها مرکب و جن و انس نویسنده شوند نمی توانند ثواب یک رکعت نماز جماعت را بنویسند.

 هر علمی زبانی دارد و زبان علوم حوزوی زبان عربی می‌باشد به دلیل این که قرآن و احادیث عربی هستند.

امشب هم دو نفر از طلاب این مسجد که درس خوانده‌اند و بحمدالله تحصیلاتشان به مراتب خوبی رسیده است و مستحق این هستند که ان شا الله در سلک سربازان ولی‌عصر(عج) وارد شوند این ها هم باید دستور زبان عربی را خوب بخوانند و معانی و بیان، علم اصول، فقه، منطق و فلسفه و ... بخوانند درس طلبگی هم به این آسانی نیست

ما امروز دعوت می‌کنیم از کسانی که شبهه دارند بیایند با آغوش باز از آن‌ها استقبال می‌کنیم

علمای دین خدمت‌گذار شما هستند و هر سوالی دارید پاسخ می‌دهند و اگر بلد نبودند مطالعه می‌کنند و پاسخ می‌دهند.

خدای ناکرده کار به جایی نرسد که فرزندان ما فریب دشمن را بخورند این دشمن به شما علاقه ای ندارد این وهابیت کسی که دشمن اهل بیت است و به اهل بیت پیامبر عناد پیدا کرده و دشمن آن‌ها شده دوست شما نمی شود و به آن‌ها اعتمادی نیست.دشمن با تبلیغات مسموم خود از طریق فضای مجازی شما را به دام نیاندازند.

ان شا الله خداوند خیر دنیا و آخرت را به همه ما عنایت فرماید

و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)