يكشنبه 18 آذر 1397

جشن پايانی پروژه اجتماعی، شناسايی و جذب كودكان بازمانده از تحصيل استان خوزستان

جشن پايانی پروژه اجتماعی، شناسايی و جذب كودكان بازمانده از تحصيل استان خوزستان

سلام علیکم ورحمة الله برکاته
من فکر نمی‌کردم اینطور جشن باشكوهی شرکت کنم. که استان عزیز، استانداری محترم به ویژه بخش اجتماعی آن و همچنین آموزش و پرورش با کمک بهزیستی و کمیته امداد موفق شدند این طرح خوب را پیاده کنند.
از اینجا از زحمات آنها قدردانی و تشکر می‌کنم و امروز با این کار به نظام جمهوری اسلامی ایران محتوا دادید چون وقتی نظام، اسلامی خواهد بود که راه امیرالمومنین علی بن ابی طالب(ع) را بروند و آن، راه ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) است. یعنی عبادت و کمک به مردم
خداوند در حدیث قدسی می‌فرماید که اگر می‌خواهید به من برسید و با من باشید لازم نیست راه دوری بروید. به سراغ کسانی که دل‌های شکسته دارند، ضعیف هستند و زیر بار مشکلات سر خم کردند و در حل مشکلات متوقف شدند، بروید. اگر به سراغ چنین کسانی بروید و به آنها کمک کنید و افسردگی را از چهره آنان بزُدایید در حقیقت پیش من(خدا) آمده‌اید و به من کمک کردید. شادی خدا در شادی قلب مستضعفین، محرومین و دلشکستگان است.
ایا این آرمان‌های اصیل را دائم مطالعه می‌کنیم تا یادمان باشد؟ پشت میز که نشستیم به این فکر هستیم که حقوق ما حلال باشد؟ به شدت گله‌مندم و معترض هستم به بسیاری از ادارات کل در استان خوزستان که حقوق‌های کلان می‌گیرند و هیچ فکر نمی‌‌کنند در ازای حقوق چند کار در طول ماه انجام دادند که حقوق چند میلیونی گرفتند. عزیزان من حقوق باید حلال باشد و الحمدلله که ما حقوق نمی‌گیریم و همچنین همه طلبه‌ها مفتخرند که کارمند دولت نیستند و کارمند امام زمان ‌(عج) هستند. در عین حال ما نیز باید حقوقمان حلال باشد. اگر ما در ازای حقوقی که می‌گیریم ماه گذشت و کاری از کارهایی که به ما محول شده انجام نشود، تعجب می‌کنم چطور وجدان‌هایمان راحت است مثلا کسی که مسئول شهرسازی یا اداره کشاورزی یا صنعت و معدن است. صنعت یعنی کارخانجات، کدام کارخانه مشکلش حل شد و به کدام کارخانه توانستیم مواد اولیه تهیه و مشکل مالی آن را حل کنیم؟ هیچ کاری نکردیم اما حقوق می‌گیریم و دائم این مسئله مطرح است و خوزستان نه تنها در کشور در سطح دنیا معروف شده که ادارات خوزستان کار نمی‌کنند.
 سرمایه‌گذاران کویتی و قطری و عمانی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در خوزستان هستند اما به دلیل عملکرد ادارات راضی به سرمایه‌گذاری نمی‌شوند. آیا خوبه به این شیوه معروف شویم؟ حالا این قضیه اتفاق افتاده شما دوستانی دارید از مومنین کویتی خیلی هم مشتاق به سرمایه‌گذاری در اینجا است اما مشکل اینجاست که ادرات ما سرمایه‌گذران را از این چاله به چاله‌ای دیگر می‌اندازند در حالی که سرمایه‌گذاری رحمت است. اما امروز حق داریم جشن بگیریم برای استانداری آقای کریمی، اقای تقی‌زاده، آقای موسوی و دوستان دیگر که توانستند این تعداد دانش‌آموز را شناسایی کنید و این کار، کار آسانی نیست.
این دست‌ها، دست به دست هم دادند و دانش‌آموزان را شناسایی کردند و طبق گزارش تعداد ۵ هزار نفر بازمانده از تحصیل شناسایی شدند که در خانه‌هایشان رفتند و آنان را به درس خواندن تشویق کردند چون این عزیزان به علت فقر امکان مالی ندارند. اول کاری که باید انجام دهید روح و امید را در آنان تزریق کنید و سپس مشکلات آنان را حل کنید. کار ساده‌ای است و سخت نیست. لوازم تحریر، کتاب و لباس می‌خواهند و هدیه مختصر مسئله حل می‌شود. عزیزانی نیز از وزارت کشور مبلغی فرستادند از وزیر کشور اقای رحمانی فضلی و همچنین همکاران ایشان تشکر می‌کنیم که توجه کردند به وجود این مسائل در خوزستان و اهمیت دادند و به ایمانشان به جوش آمد و این مبلغ را تخصیص دادند و امیدوارم اگر صلاح است از طریق دانش‌آموزان تحقیق کنند که اگر افرادی را می‌شناسند که تاکنون به مدرسه نیامدند معرفی کنند که این راه وسیعی است ولی سهل الوصول است. مقدم خانواده‌های دانش‌آموزان حاضر در جشن را گرامی‌داریم و ما موظف هستیم در نظام جمهوری اسلامی دین خود را باید به طبقات زحمت‌کش ادا کنیم و دست‌های پینه زده از کثرت کار را بوسه زنیم.
امیدوارم خداوند به مسئولان ما توفیق بیش از پیش را عنایت فرماید.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)