شنبه 17 آذر 1397

مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه آل طیب

مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه آل طیب

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا ابی القاسم محمد(ص) و آله الطاهرین سیما بقیة الله فی الارضین مولانا الحجة بن الحسن(عج)
 سلام علیکم و برکاته
خوشحالیم و خدا را شکر می‌کنیم که امشب نیز مثل شب‌های گذشته در نقاط مختلف این استان از جمله دزفول، ویس، آبادان و ...بودیم، خلاصه عرض شود به دنبال عمامه‌گذارانِ سربازانِ ولی عصر امام زمان حجت بن الحسن حضرت مهدی (عج) آل محمد(ص) بودیم.
مستحضرید که سربازان ولی عصر(عج)، علمای اعلامند. لباس علمای اعلام، عبا و عمامه است. اسلحه‌ای که این سربازان به دست دارند با دیگر اسلحه‌ها فرق دارد. این اسلحه عبارت است از علم، عقل، زبان، بیان، استدلال، منطق و عواطف. علمای اسلام نسبت به احاد مردم مانند پدر می‌مانند نسبت به فرزندانشان.
علما با کمال محبت فرزندان خود را در آغوش می‌گیرند و از آنان استقبال می‌کنند و اگر مشکلی داشته باشند کمک و توصیه می‌کنند.منظور از فرزندان، همه مردم است. 
علمای اسلام سعی می‌کنند مردم را از مشکلات نجات دهند و امام حسن عسکری(ع) امام یازدهم ما و پدر امام زمان (عج) بنا به روایتی فرمود: علماء شیعتنا مرابطون بالثغر الذی یلی ابلیس و عفاریته یمنعونهم عن الدخول علی ضعفاء شیعتنا" یعنی علمای ما مجاهدانی هستند که در راه خدا مبارزه می‌کنند و در مرز‌ها از حریم مسلمین و اسلام دفاع می‌کنند به دلیل اینکه شیاطین می‌خواهند وارد کشورهای اسلامی شوند و این شیاطین جهت تزلزل اعتقادات مردم می‌خواهند نفوذ کنند تا دین مردم را از بین ببرند و شیاطین کارشان شیطنت است و جز فتنه و فساد کاری ندارند.
حال چه کسی جلوی شیاطین را می‌گیرد و سینه سپر می‌کند و در خطوط مقدم با شیاطین مبارزه می‌کند؟ علمای اسلام. امام فرمود: علمای شیعه.
علمای شیعه‌ی خود را بشناسید و از وجود آنان بهره‌بگیرید. اینها هستند که جلوی شیاطین می‌ایستند و در این مسیر خود را به خاطر دفاع از حقوق مردم، دفاع از مردم، هدایت و ارشاد مردم به خطر می‌اندازند برای اینکه به مردم خدمت کنند.
پس بیشتر باید علمای دین، علمای تشیع را بشناسیم. امام تاکید کرد "علماء شیعتنا". بین ما علمایی هست باید آنان را بشناسیم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)