جمعه 16 آذر 1397

بیانات در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه باب الحوائج(ع ) اهواز

بیانات در مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه باب الحوائج(ع ) اهواز


بسم الله الرحمن الرحیم 
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و علی آله الطاهرین سیما حبل الله المتین یعسوب الدین و امام المتقین اسد الله الغالب الامام علی بن ابی طالب و اللعن علی اعدائهم اجمعین من الآن الی قیام یوم الدین 
برادران و خواهران محترم سلام علیکم 
 خدا را شکر می کنم که نعمت های خدا بر ما خیلی زیاد است و چندین مدرسه حوزه علمیه در اهواز هست. یکی از یکی فعال تر و پربارتر و  میوه های این شجره طیبه امروز در جمع مردم حضور دارند و فعال هستند.
اگر طلاب ما زنده و پویا و مجاهد در راه خدا نبودند دشمن به ما و به امنیت کشور و مردم ما و ارزش های اسلامی و دینی ما و اعتقادات ما و و سیاست های بنیادین ما صدمات جدی می زد ولی بحمدالله امروز دشمن هیچ توفیقی در نقشه ها و برنامه هایش ندارد . یکی از چیزهایی که معادله را عوض کرده وجود همین طلاب است. اگر به چهل سال پیش برگردیم و بررسی کنیم در اهواز چند طلبه داشتیم و چقدر استقبال می شد و امروز چطور . در آن روز علمای بزرگی بودند چه در بین آقایان و و سروران عرب و چه در بین فارس ها علمای برجسته ای بودند و خیلی هم فعالیت می کردند که جوان ها را به حوزه جذب کنند و طلبه تربیت کنند اما استقبال نمی شد طوری رژیم شاهنشاهی آمریکایی اوضاع را درست کرده بود که هیچ رغبتی و علاقه ای در نسل جوان ما نسبت به دین و معنویت وجود نداشت .
همه سیاست ها در جهت این بود که جوانان ما اصالت خود را از دست بدهند اما امروز در همین مسجد، جمعیت موج می زند از طلاب جوان و باسواد و تحصیل کرده و با استعداد که هرکدام می روند که یک مطهری بشوند. یک اسلام شناس بشوند. می روند به سمت اینکه در به روی شیاطین ببندند و کشور ما یک کشور آراسته به فضایل اخلاقی و انسان های مجاهد در راه خدا در سنگر تحصیل علم شود. امروز شرکت های دانش بنیان به وسیله جوانان خودمان داریم و در بسیاری از چیز ها جزء چهار یا پنج کشور اول دنیا شدیم در گذشته اینها باور نمی شد. در زمان شاه اصلا فکرش هم نمی شد.
تمام وسایل مورد نیاز را از خارج می آوردیم اما امروز به برکت انقلاب اسلامی در صنایع نظامی پیشرفته ترین وسایل و تجهیزات نظامی و دفاعی را داریم و همه آنها را جوانان ایرانی می سازند. این همه پیشرفت ها به برکت انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (ره) است که باید یادی از این مرد بزرگ کنیم که خیلی حق به گردن ما دارد و تداوم آن به وسیله خلف صالح اش حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) است. مردم و ملت به رهبری امام انقلاب کردند امروز هم ملت در برابر آمریکا ایستاده است اما به رهبری ولی فقیه و زعیم بزرگوار نظام عزیزمان. فرد فرد شما عزیزان حاضر در صحنه همه شما در سنگر مبارزه با آمریکا و اسراییل و وهابیت خبیث آل سعود هستید و بحمدالله ملت وفادار به اسلام است و هرچه دشمن فشار می آورد و نقشه می کشد و می گوید ملت ایران یک ملت تروریست است و می گویند ایران باید نابود شود اما آیا الان ما نابود شدیم یا هستیم؟ آیا ملت ایران نیازی به آمریکا دارد؟ آیا ملت ایران شکست خورده؟ نه، ملت ایران با توکل به خدا و توسل به محمد و آل محمد (ص) پیروز است. امام راحل (ره) همیشه تکرار می کرد که ما پیروز هستیم و الان به چشم خودمان می بینیم. یکی از عوامل این پیروزی وجود روحانیت است و عالم ربانی که پشتوانه نظام و کشور شما است.
روحانیت متعهد و حاضر در سنگر جهاد است. حضرت امام حسن عسکری (ع) فرمود علمای شیعه سرباز هستند. راحت طلب نیستند و آماده باش سر مرز ایستاده اند. وظیفه علمای شیعه است که برابر شیاطین و دشمنان اسلام بایستند . اهل سنت هم علمایی دارند اما این گونه نیستند آنها کارمند هستند و حقوق از دولت می گیرند. حتی پیش نماز آنها هم کارمند است. اما امام حسن عسکری (ع) فرموده است که علمای شیعه مدافع حقوق مردم هستند و خدمت گذار مردم هستند و هروقت خطری ملت را تهدید می کند آنهایی که سینه سپر می کنند علمای اسلام هستند و به تبع آنها ملت هم می آیند. در زمان دفاع مقدس هم در صف اول علما بودند و علما از همه به مسلسل های دشمن نزدیک تر بودند و چقدر علما شهید دادند. چه در انقلاب و چه در جنگ. مردم هم به علما ارادت داشتند. 
قدرتی که غالب شد و توانست شاه این جرثومه فساد را بیرون بیاندازد قدرت خدا ایمان به خدا و ائمه اطهار (ع) بود. امروز هم همین است. آمریکا اگر سلاح اتمی دارد و قدرت اقتصادی دارد ما قدرتی ناشناخته داریم که این فرمول ها را دنیا نمی تواند تشخیص دهد که این قدرت ما کیست. امام زمان (عج) است که هر وقت در تنگنای سختی قرار گرفتیم به او توسل می کنیم و خطرات مثل ابرهای ظلمانی زدوده می شوند و چهره تابناک خورشید از پشت ابرهای تاریک می آید و دنیا را روشن می کند.
با قدرت امام زمان (عج) و امام حسین (ع) چندین پیروزی داشتیم که اساس آنها در محرم و صفر بود. هم در جنگ تحمیلی و هم در انقلاب اسلامی در تمام اینها محرم و صفر امام حسین (ع) منشا پیروزی ما بوده است و خواهد بود.
اگر دنیا به پول و اقتصاد کلان خود و سلاح اتمی بنازد ما در مقابل قدرتی داریم که فوق همه است و آن قدرت ائمه اطهار (ع) است که همیشه به داد ما رسیده اند. ۴۰ سال است تهدید می کنند اما هیچ غلطی نمی توانند بکنند اگر می توانستند از روز اول کرده بودند. ۴۰ سال زمان کمی نیست. امام فرمود تا آخر هم نمی توانند غلطی بکنند. باید قدر علما را بدانیم. علمای ربانی که پشتیبان مردم و مدافع حقوق مردم هستند و هر خطری متوجه ملت شود علما سینه سپر می کنند و دفاع می کنند. خداوند ان شا الله علمای ما را در خط محمد و آل محمد (ص) قرار دهد و عنایت آقا امام زمان (ع) بر ما افزوده شود.
و السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)