سه شنبه 13 آذر 1397

مراسم عمامه‌گذاری و تکریم ملبسین حوزه علمیه آبادان

مراسم عمامه‌گذاری و تکریم ملبسین حوزه علمیه آبادان


آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری شب گذشته در مراسم عمامه‌گذاری و تکریم ملبسین حوزه علمیه آبادان، اظهار داشت: خداوند را شاکرم که شما مردم عزیز، سادات، اساتید و فضلاء را در شهر مقاومت و ایثار زیارت میکنم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه هدف و مقصود از این جلسه، تبریک جهت ملبس شدن جمعی از طلاب آبادانی به لباس مقدس روحانیت است‌، گفت: بشارتی برای آبادان است که علمای این شهرستان در راه خدا جهاد می‌کنند و از حریم اسلام‌، ولایت اهل بیت و حقوق مردم دفاع می کنند.

 امام جمعه اهواز عنوان کرد: با توجه به روایتی از امام حسن عسکری(ع) مبنی بر اینکه "علماء شیعتنا مرابطون بالثغر الذی یلی ابلیس و عفاریته یمنعونهم عن الخروج علی ضعفاء شیعتنا"، فرمود:
علمای شیعه مرزبانانی هستند که از بلاد و حریم اسلام دفاع می کنند تا شیاطین وارد نشوند.

آیت‌الله موسوی جزایری ادامه داد: شما مردم عزیز جنگ تحمیلی را پشت سر گذاشتید اما باید بدانید یک جنگ اعتقادی توسط وهابیون آغاز شده که شب و روز در حال پیکار با آن ها هستیم. ما از اعتقادات و از ولایت اهل بیت در مقابل آنان دفاع خواهیم کرد و قدمی برنخواهیم گشت.

نماینده ولی فقیه با اشاره به روایتی از پیامبر(ص) مبنی بر اینکه "علی و شیعته هم الفائزون" عنوان کرد: این روایت در بسیاری از کتب اهل سنت موجود است، این روایت به ما بشارت می دهد که پیروزی ازآن شیعیان امیرالمؤمنین است. افتخار ملت ایران این است که شیعه‌ امیرالمومنین(ع) و فرزندان ایشان هستند. 

 امام جمعه اهواز با بیان اینکه ممکن است افرادی بگویند ما شبهاتی داریم، تاکید کرد: به افرادی که مدعی هستند که ما شبهاتی داریم عرض می‌کنیم، به علما و حوزه‌های علمیه مراجعه کنید و جواب شبهاتتان را بگیرید.

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به حوزه‌علمیه آبادان بیان کرد: بحمدلله دو حوزه خوب در شهر آبادان فعال وجود دارند که در خدمت مردم شریف آبادان هستند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)