چهارشنبه 07 آذر 1397

بیانات در جمع طلاب حوزه علمیه امام خمینی(ره) کربلا

بیانات در جمع طلاب حوزه علمیه امام خمینی(ره) کربلا

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری چهارم آذر ماه در جمع طلاب حوزه علمیه امام خمینی(ره) در کربلا، با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) ، اظهار داشت: خداوند بر ما منت نهاد تا شما را در این مکان مقدس و این مکان مبارک زیارت کنیم.
نماینده ولی فقیه با اشاره به رسالت علما عنوان کرد: خداوند می فرماید: "وَمَا کانَ الْمُؤْمِنُونَ لِینفِرُوا کافَّةً ۚ فَلَوْلَا نَفَرَ مِن کلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَائِفَةٌ لِّیتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ" طبق تفسیر علما  از این آیه، تفقه در دین واجب کفایی است و واجب است عده‌ای عالم شوند و مسائل دین و واجبات را به مردم آموزش دهند.
امام جمعه اهواز با اشاره به روایت "اللهم ارحم خلفائی" ادامه داد: پیامبر این جمله را سه بار تکرار کرد. مردم پرسیدند خلفاء شما چه کسانی هستند؟ فرمود: کسانی هستند که بعد از من می‌آیند و سنت و حدیث من را نقل می‌کنند.طبق یک احتمال منظور از خلفاء، ائمه اطهار می باشند و طبق احتمال دیگر با توجه به روایت العلماء ورثة الأنبياء منظور از خلفاء، علما می باشند؛ لذا مسئولیت سنگینی بر دوش علماء است.
آیت الله موسوی جزایری با تاکید بر وظیفه طلاب و علماء در ارشاد دینی خصوصا اعتقادی مردم فرمود: تعلمِ عقاید از احکام شرعی واجب تر است چرا که عقاید از اصول دین است و احکام از فروع است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: اکنون ما در خوزستان در یک جنگ شبانه روزی فرهنگی با وهابیت هستیم البته باطل در همه عرصه ها محکوم به شکست است و انتصار همیشه با حق است.
 زعیم حوزه های علمیه خوزستان با اشاره به لبیک مردم عراق در اطاعت از فتوای مرجعیت افزود: شما نیز با پیروی از حق و کلام مرجعیت با دواعش (که فرزند نامشروع وهابیت و آمریکایی است که در وصف وهابیت و حکامش تعبیر گاوشیرده را به کار می برد) مبارزه کردید و آن ها را شکست دادید.
امام جمعه اهواز در پایان گفت: در جنگ نرم و مبارزه با باطل باید با سلاح ایمان و علم با آنها مقابله کنیم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)