دوشنبه 05 آذر 1397

بیانات در دیدار جمعی از طلاب در نجف اشرف

بیانات در دیدار جمعی از طلاب در نجف اشرف

 

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری دوم آذر ماه در سفر به عراق میان جمعی طلاب با اشاره به میلاد رسول اکرم(ص) اظهار داشت:
"بلغ العلی بکماله
کشف الدجی بجماله
حسنت جمیع خصاله
صلوا علیه و آله"
به سبب کمالش به بلندی رسید، با روی نکوی خود تیرگی​‌ها را برطرف ساخت،
همه​‌ روش‌های پیامبر(ص) نکوست،
بر او و خویشانش درود باد.
"دجی" یعنی تاریکی، نور صورت پیامبر تاریکی را میزدود. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به شعر سعدی گفت: از اشعار سعدی اینچنین برداشت می‌شود که ایشان شیعه بوده واشعارشان کاملا بوی تشیع می‌دهند ایشان این شعر را در دورانی سروده که، دوران حاکمیت اهل سنت ومظلومیت تشیع بوده است.

 امام جمعه اهواز افزود: سال‌های ۶۰۰ کسی چنین جراتی نداشت که درباره تشیع حرفی گفته شود اما در سال‌های ۷۰۰ بود که علامه‌ی حلی  تشیع را رواج داد و جمعیت شیعه را در کشورهای عراق و ایران افزایش داد. اما در سال‌های قبل آن کسی جرات بیان چنین شعری را نداشت و لفظ آل را بیان نمی‌کرد چون اهل سنت تنها صلی الله علیه و سلم را به زبان می‌آوردند و   آل را نمی‌گفتند اگر هم مجبور می‌شدند  پس از آن  وصحبه والتابعین لهم الی یوم الدین را نیز اضافه می کردند. آنها تحمل نداشتند به وصیت پیامبر عمل کنند سنگ پیامبر را به سینه می زنند ولی به حدیث متواتری که خودشان نقل می‌کردند، عمل نمی‌کردند.

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به شیوه صلوات فرستادن اهل سنت عنوان کرد: پیامبر(ص) در این باره فرمود: لا تُصلُّوا عَلَيّ الصلاةَ البَتراء، قالوا: وما الصلاةُ البَتراء ؟! قال: تقولون: اللّهمّ صلِّ على محمّدٍ، وتُمسِكون، بل قولوا: اللّهمّ صلِّ على محمّدٍ وعلى آلِ محمّد. 
حضرت محمد(ص) فرموند: برمن صلوات ناقص نفرستید؛ ابتر یعنی دم بریده کنایه ازچیزی است که ناقص است. اصحاب پرسیدند: صلوات ناقص چگونه است؟ پیامبر(ص) فرمود: "اینکه بگویید اللهم صل علی محمد وال محمد وساکت شوید" پرسیدند: پس چه بگوییم؟ پیامبر(ص)فرموند: بگویید اللهم صل علی محمد و آل محمد. 

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: در روایات اهل سنت اینچنین برحضرت محمد صلوات میفرستند" الهم صل علی محمد وال محمد کما صلیت علی ابراهیم وال ابراهیم انک حمید مجید"

آیت‌الله موسوی جزایری تصریح کرد: طبع انقلاب ما بر این بود که جانب فقرا را بگیرد و امروز نیز مشی ما باید بر همین اساس باشد.
نماینده ولی فقیه در خوزستان در پایان بیان کرد: از برداران اهل سنت می‌خواهیم در بیان پیامبر(ص) مبنی بر اینکه "علی مع الحق و الحق مع علی" تامل کنند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)