دوشنبه 28 آبان 1397

بیانات در مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه امام خامنه‌ای

بیانات در مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه امام خامنه‌ای


آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری امشب در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه امام خامنه‌ای در اهواز، اظهار داشت: مجلس امروز با حضور خانواده‌های شهدا، علما، فضلا، طلاب و سربازان امام زمان(عج) بهشتی است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به سبک سنتی ساختمان مدرسه علمیه امام خامنه‌ای گفت: با توجه به بنای سنتی و فضای معنوی و ظاهری این مدرسه احساس می‌کنم در مدارس علمیه نجف هستم. محتوای یک مدرسه را طلاب و اساتید خوب ایجاد می‌کنند.
امام جمعه اهواز: طلاب باید در تحصیل علم جدی باشند. یکی از طلاب به جهت ملبس شدن خدمت امام خمینی(ره) رفت، زمانی که امام راحل عمامه را بر سر طلبه نهاد، طلبه از امام(ره) خواست که او را نصیحت کند، حضرت امام خمینی(ره) فرمود: "فرزندم درس بخوان، ای فرزندم برای خدا درس بخوان".
آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به اینکه درس خواندن برای رضای خدا اهمیت زیادی دارد، افزود:برخی برای شهرت، پول و کسب مقام درس می‌خوانند که همه این اهداف برای درس خواندن در اسلام و خصوصا برای صنف روحانیت اشتباه است.
آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به مراسم عمامه گذاری طلاب عنوان کرد: امشب شب مقدسی است که تعدادی از طلاب به لباس سربازی امام زمان(عج) ملبس می‌شوند. علمای دین نواب امام عصر(عج) هستند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: امام عصر(عج) در پاسخ به اسحاق بن یعقوب درباره اینکه در دوران غیبت به چه کسی مراجعه کنیم،  فرمود: "و اما الحوادث الواقعة فارجعوا فيها إلي رواة حديثنا فانهم حجتي عليكم و انا حجة الله عليهم" به این معنا که اما وقايعي كه رخ خواهد داد و مسائل مستحدثه، پس در مورد آنها به راويان احاديث ما(علما) رجوع كنيد كه آنان حجت من بر شما و من حجت خداوند بر آنان هستم. 
امام جمعه اهواز تاکید کرد: زبان علما، عربی است. طلابی که در زبان عربی قوی نیستند سعی کنند این زبان را یاد بگیرند. عربی، زبان قرآن و نهج‌البلاغه است.
آیت‌الله موسوی جزایری در پایان گفت: جهت ارتقاء خوزستان در زمینه‌های مذهبی، دینی و فرهنگی و ...  پیشنهاداتی را خدمت مقام معظم رهبری ارائه دادیم که همه آنها را قبول کردند و این نشان دهنده عنایت خاص مقام معظم رهبری نسبت به مردم اهواز و کل خوزستان است. بنده از نزدیک توجه خاص مقام معظم رهبری نسبت به مردم خوزستان را لمس می‌کنم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)