جمعه 25 آبان 1397

بیانات در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد

بیانات در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه کهگیلویه و بویراحمد


آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری دیروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه استان کهگلویه وبویر احمد در یاسوج، اظهار داشت: سلاح ما جهت پیشرفت کار، اخلاق حسنه است؛ سرمایه بزرگ برای ما و طلاب تأسی به پیامبر اکرم(ص) است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود: تاسی به أئمه همانند اسلحه است. ابرقدرت های جهان به وجود بمب‌های اتمی خود می‌نازند اما اسلحه‌های ما متفاوت با سلاح آنان است و سلاح علمای ما اخلاق حسنه می‌باشد.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه علما باید، جوانان را با اخلاق حسنه جذب کنند، به روایتی از امام حسن عسکری(ع)  اشاره کرد و گفت: علمای شیعیان ما در مرز کشور اسلامی رزمنده هستند و شیاطین جن و انسی که در تلاش هستند که به کشور مومنان نفوذ کنند، علما مسئول جلوگیری از نفوذ ابن شیاطین در بین مومنان هستند.

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به فرقه‌ها و جریانات انحرافی گفت: باید چگونه با این مصیبت‌ها و وقایع عجیب مقابله کنیم؟ مسئله وهابیت، مسئله بسیار خطرناکی است که در خوزستان به شدت در حال فعالیت است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: وهابیون برای تزلزل پایه‌های تشیع به شدت در حال فعالیت هستند و شبکه‌های تبلیغی خود را راه‌اندازی کردند. همچنین مشغول ایجاد فتنه در مسائل سیاسی فرهنگی و قومی هستند.

 امام جمعه اهواز با اشاره به مقابله با فعالیت وهابیون تاکید کرد: از علما و حوزه‌ علمیه قم انتظار داریم در این راستا به خوزستان کمک کند در حقیقت اگر خوزستان به دلیل فعالیت وهابیون صدمه ببیند، کل کشور صدمه می‌بیند و تبعات سختی دارد.

 آیت‌الله موسوی جزایری تصریح کرد: فرقه‌های انحرافی متناسب با هر شهری فعالیت خود را آغاز می‌کنند به عنوان مثال در مناطق بختیاری نشین مسئله ایران باستان را طرح‌ریزی کردند.

 نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: باید با معلومات و اخلاق حسنه، در برابر فعالیت فرقه‌های انحرافی جوابگو باشیم و مقابله کنیم. البته راهپیمایی اربعین نشان داد که فرقه‌های انحرافی تاکنون نتوانستند در فعالیت‌های خود موفق شوند و این نتیجه زحمات علمای ما است.

امام جمعه اهواز گفت: از همه علما و حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم قدردانی می‌کنم که در مقابله با فعالیت فرقه‌های انحرافی موثر عمل کردند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)