يكشنبه 18 شهریور 1397

دیدار فرمانده ی نیروی انتظامی و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با حضرت آیت الله موسوی جزایری

دیدار فرمانده ی نیروی انتظامی و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با حضرت آیت الله موسوی جزایری

دیدار فرمانده نیروی انتظامی و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا :

بسم لله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا ابی القاسم محمد(ص) و آله الطاهرین. سیّما مولانا اباعبدالله الحسین(ع) روحی و ارواح العالمین له الفداء
السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین
به شما عزیزان خوش آمد عرض می کنم. بنده خوشحال هستم که پرسنل عقیدتی سیاسی در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی نمایندگان ولی فقیه هستند.
مسائل عقیدتی روشن است و محور عمده مسائل سیاسی، ولایت فقیه است. این درس ها بسیار لازم است که شما به کل پرسنل انتقال دهید.
اساس و اصول دین، مسائل عقیدتی سیاسی است که به منزله ریشه هستند.
سعی کنیم ریشه ها را زنده نگه داریم.
همچنین اعتقاد به رسول اکرم(ص) و دوازده امام علیهم السلام با استدلال لازم است. در کلاس آموزش های عقیدتی سیاسی میخوانید که تقلید در اصول دین حرام است و در فروع دین واجب است
حرام است به این معنا که من خدا را قبول دارم به دلیل اینکه فلانی فرموده، در اصول دین استدلال لازم است اما در فروع دین به استدلال نیاز نیست.
باید تمام پرسنل تحت امر شما هر کدام را در حد توان خود یاد بدهید و از آن ها بخواهید که چه استدلالی برای قبول خداوند و همچنین برای حکمت، عدالت، قدرت و رحمت خداوند دارند.
هر کاری بدون بسم الله آغاز شود ناقص می ماند. زمانی که به خداوند رحمان متوسل می شویم رحمت خدا شامل حال ما می شود. به همه پرسنل یاد دهید هنگامی که کار خود را با یاد و نام خداوند شروع کنند؛ پیروزی ازآن آنهاست.

اعتقادات را نمی شود تقلید کرد و خود فرد باید اجتهاد کند. هر کسی متناسب با توان و همراه با اجتهاد، اعتقادات خود را انتخاب کند.
در مسائل سیاسی نیز همانند مسائل عقیدتی نمی توان تقلید کرد و بدترین حالت در مسائل سیاسی، تقلید است. جوانان امروز شبهات ایجاد شده در فضای مجازی را که گوینده آنها مشخص نیست را باور می کنند و چقدر فضای مجازی در این مسائل اسباب انحراف شده است.

مقام معظم رهبری فرمودند: گزارش موثق به دست ما رسیده که آمریکا و اسرائیل با خرج عربستان‌سعودی غیر از اتاق جنگ در خزانه داری ، اتاق جنگ روانی علیه ملت ایران تشکیل داده اند و در حال برنامه ریزی برای ایجاد اضطراب، اختلاف و تفرقه بین مردم کشورمان هستند. باید در این شرایط بدانیم که تکلیف شرعی ما چیست.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)