شنبه 17 شهریور 1397

تعمیم طلاب حوزه علمیه الغدیر اهواز با حضور حضرت آیت الله موسوی جزایری

تعمیم طلاب حوزه علمیه الغدیر اهواز با حضور حضرت آیت الله موسوی جزایری


آیت الله موسوی جزایری شامگاه گذشته در مراسم تعمیم طلاب حوزه علمیه الغدیر اظهار داشت: مراسم با هدف عمامه گذاری چند تن از طلاب که به مراتب عالیه از تحصیل رسیدند و مستحق این جایگاه شدند که مزین به عمامه رسول الله بشوند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه باید این شبهه رفع شود که چرا عمامه شیعیان متفاوت از عمامه اهل سنت است، بیان کرد: شکل عمامه شیعیان از عمامه رسول خدا (ص) برگرفته شده، که حضرت مراسم عمامه گذاری را از روز عید غدیر شروع کردند و زمانی که حضرت امیرالمومنین (ع) را به ولایت و خلافت منصوب کردند عمامه خود را بر سر او گذاشتند و فرمودند: "مَنْ كُنْتُ مَوْلاهُ، فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ. أَللّهُمَّ والِ مَنْ والاهُ، وَ عادِ مَنْ عاداهُ"، ما هم به تبع آن سنت، طلاب علوم دینی را معمم میکنیم تا مشمول عنایات حضرت امیرالمونین شوند.


امام جمعه اهواز ادامه داد:این حوزه که با نام الغدیر و تحت اشراف ایت الله حیدری می باشد جزو حوزه های بسیار موفق در کشور و در عالم تشیع است،به همین دلیل زمانی که مناطق مختلف اهواز را برای فعالیت فرهنگی تقسیم کردیم، منطقه غیزانیه را بر دوش حوزه الغدیر نهادیم.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به رفع شبهات موجود درباره اهل بیت علیهم السلام عنوان کردند: با پشتیبانی حوزه امام خمینی از تمامی طلاب، علماء و فضلا درخواست داریم که ما را در مسیر رفع شبهات و دفاع از حریم اهل بیت یاری و پشتیبانی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افزود: طلاب چند روز در هفته را جهت تبلیغ و رفع شبهات به مناطق مختلف اهواز بروند.

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)