سه شنبه 06 شهریور 1397
آیت الله موسوی جزایری در اولین روز از جشن دهه ولایت:

عید غدیر خم، عید وحدت مسلمانان عالم است

 عید غدیر خم، عید وحدت مسلمانان عالم است

 آیت‌الله موسوی جزایری در جشن بزرگ خیابانی عید غدیر منطقه آسیاباد ضمن تبریک این عید اظهار کرد: به‌ رغم شادی ما در عید غدیر اما به دلیل اینکه برادران سنی ما این مطالب را نمی‌شنوند و از آیات قرآنی بهره نمی‌گیرند ناراحت هستم.

 

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اظهار ناراحتی از نبود اتحاد لازم میان مسلمانان شیعه و سنی، تصریح کرد: اتحاد مسلمانان علیه آمریکا، اسرائیل و دیگر دشمنان اسلام ضروری است.

 

 

 آیت الله موسوی جزایری با اشاره به ویژگی های امام علی (ع) و جایگاه بزرگ ایشان نزد پیامبر اکرم(ص) گفت: رسول خدا (ص) امیرمومنان (ع) را دروازه شهر علم می‌خواند،

 

 امام جمعه اهواز به عظمت روز عید غدیر اشاره کرد و بیان داشت: عید غدیر، روز وحدت مسلمانان است و طبق آیات قرآن که می‌فرماید: " وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا " مسلمانان به اتحاد و یکپارچگی و چنگ زدن به ریسمان الهی دعوت شده اند.

 

 آیت الله موسوی جزایری منظور از " بِحَبْلِ" در آیه " وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا " را امام علی (ع) عنوان کرد و افزود: در روز عید غدیر با انتصاب حضرت علی (ع) که از سوی پیامبر اکرم(ص) به عنوان جانشین وی معرفی شد، دین خدا کامل شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تاکید بر اهمیت اتحاد مسلمانان شیعه و سنی ، خطاب به مسلمانان سنی اظهار کرد: برای پیروزی در مقابل دشمنان اسلام باید شیعه و سنی همه باهم متحد شویم تا مسلمانان بر همه عالم بزرگی و سروری کنند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)