چهارشنبه 07 شهریور 1397
 آیت الله موسوی جزایری:

 در مسیر طلب علم و تحصیل باید به امیرمومنان علی(ع) متوسل شویم

 در مسیر طلب علم و تحصیل باید به امیرمومنان علی(ع) متوسل شویم

 آیت‌الله موسوی جزایری امروز در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی ۹۸-۹۷ حوزه‌های علمیه اظهار داشت: امسال که سال تحصیلی ما با عیدغدیر شروع شده است، ان‌شاءالله امواج علوم و بحار فضل و فضیلت بر شما سرازیر خواهد شد.

 

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه حضرت علی (ع) الگوی علم است، تاکید کرد: در راه طلب علم و تحصیل باید به امیرمومنان، مشکل گشای حوائج، امام علی(ع) متوسل شویم.

 

 امام جمعه اهواز به شأن و جایگاه امام علي(ع) نزد پیامبر اکرم اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا پیامبر اکرم(ص) فرموده: أنَا مَدینَةُ العِلمِ وعَلِیٌّ بابُها، فَمَن أرادَ العِلمَ فَلیَأتِ البابَ."

 

 آیت الله موسوی جزایری خاطر نشان کرد: امیرمومنان، امام علی (ع) دریای علم است و همیشه دعای علمای اسلام اینگونه بود که خداوندا قطره‌ای از بحار علم علی(ع) را نصیب ما بفرما.

 

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان انتخاب امام علی (ع) به عنوان جانشین پیامبر را به مقتضای علم ایشان دانست و گفت: امام علی (ع) به مقتضای اعلمیت خود باید وصی رسول خدا باشد ، ایشان جانشین پیامبر انتخاب شد چون از همه عالم تر بود.

 

 آیت‌الله موسوی جزایری با تاکید بر ضرورت تأسی از امام علی (ع) خطاب به طلاب حوزه علمیه اذعان داشت: اگر در طول سال تحصیلی به حضرت علی(ع) تکیه و راه ایشان را دنبال کردید از کانون ظلمت دور می‌شوید.

 

ترجمه حدیث: ] من شهر علم و دانش هستم و على(عليه السلام)در آن شهر است. پس هر كس كه ارادۀ كسب علم كرده،مى‌بايد كه از در شهر دانش وارد شود. [

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)