شنبه 03 شهریور 1397
آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در جشنواره شهید رجایی:

عید غدیر خار چشم دشمنان است/ نباید در برابر جنگ سازمان یافته بین‌المللی ساکت بمانیم

عید غدیر خار چشم دشمنان است/ نباید در برابر جنگ سازمان یافته بین‌المللی ساکت بمانیم

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با تاکید بر برگزاری هرچه باشکوه تر عید غدیر ، گفت: عید غدیر خار چشم دشمنان است؛ گرامیداشت آن و برنامه ریزی برای برگزاری جشن های منطقه ای و محلی ضروری است.

 

آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، امروز سوم شهریور ماه، در جشنواره شهید رجایی ضمن تبریک هفته دولت و تقدیر از زحمات مدیران استانی، اظهار کرد: هفته دولت یادآور خدمات دو شهید بزرگوار شهید رجایی و شهید باهنر است.

 

وی با بیان اینکه این دو شهید بزرگوار الگویی برای ما هستند، افزود: شهید باهنر از یاران نزدیک من در دوران قبل انقلاب و بعد انقلاب بود، وی یار نزدیک شهید بهشتی بود و درکنار این شهید و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و مقام معظم رهبری که عضور شورای انقلاب بودند، کارهای بزرگی انجام دادند.

 

آیت الله موسوی جزایری همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی بیان کرد: این شهید بزرگوار در دوران خدمتشان در سمت نخست وزیری و سپس رئیس جمهوری خدمتگزاری و مردمی بودن را سرلوحه فعالیت خود قرار داد و تقوا، زهد و حس مردمی بودن در وی کاملا هویدا بود.

 

امام جمعه اهواز با بیان اینکه ۲۰۰ هزار شهید تقدیم کردیم تا نظام اسلامی مستقر شد، تاکید کرد:  اکنون این نظام در دست ما امانت است، اول امانت خداوند، دوم امانت امام زمان و بعد از آن امانت ارواح طیبیه شهداست که در برابر آنها احساس دین می کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به تقدیر از مدیران نمونه استانی در این جشنواره، گفت: خوشا به حال کسانی که امروز از زحمات آنها به عنوان مدیران برتر تقدیر می شود، این مدیران براساس شاخصه های اسلامی انتخاب شده اند و ای کاش روزی ما همچنین صلاحیتی داشته باشیم که جزو منتخبین باشیم.

 

آیت الله موسوی جزایری ضمن قدردانی از مدیران نمونه استان، ادامه داد: این مدیران به نحو احسنت وظیفه خود را انجام دادند، به نظام الهی ما، به نظام اسلامی ما و به خون شهدای عزیز ما خیانت نکردند، آنان خدمت کردند و به گردن ما حق دارند، ما مدیون آنها هستیم و همه خدمتگزاران این راه را ادامه دهند .

 

امام جمعه اهواز به تلاش های استاندار خوزستان اشاره کرد و بیان داشت: استاندار خوزستان شبانه روزی مشغول کار و تلاش برای رفع مشکلات استان هستند و ارادتم نسبت به ایشان از زمان انتخابشان برای استانداری بیشتر شده است.

 

وی در در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به قرار گرفتن در آستانه عید غدیر اظهار کرد: عید غدیر مهم است، این عید خار چشم دشمنان است که گرامیداشت آن و برنامه ریزی برای برگزاری جشن های منطقه ای و محلی ضروری است.

 

آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه بزرگترین دشمن ما وهابیت است، اضافه کرد: وهابیت به سرکردگی آمریکا و اسرائیل، دیوانه‌وار با ما در حال جنگ است و از طریق راههای مختلف به دنبال ضربه زدن به ما هستند.

 

وی با اشاره به فعالیت رسانه های وهابیت ادامه داد: انواع شبکه های آنها فعال است، شبکه ای به نام صفوی راه اندازی کرده و می گویند شما مسلمان نیستید بلکه دینی دارید که صفوی است.

 

نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: وهابیت در شبکه‌های خود فحاشی می‌کنند و یکی از کارهای تبلیغاتی آنها با شبکه های وسیعی که در اختیار دارند، این بوده که در سطح دنیا پخش کنند که

خوزستانی ها وهابی شده و شیعه جایی در خوزستان ندارد .

 

وی با تاکید بر اینکه ما نباید در برابر جنگ سازمان یافته بین‌المللی ساکت بمانیم، خاطر نشان کرد: ما توانمندیم، ضعیف نیستیم البته در صورتی که قدرت خود را بروز دهیم، بروز قدرت ما در اجتماعات چند هزار نفری است که در شلنگ آباد، عین دو، قلعه چنان، آسیاآباد و دیگر مناطق و محلات  برگزار می شود .

 

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به ضرورت گرامیداشت ایام دهه ولایت و عید غدیر اظهار کرد: برنامه ریزی های خوبی برای گرامیداشت این ایام صورت گرفته و مسئولان با به کارگیری امکانات خود می‌توانند نقش زیادی در پیروزی در برابر دشمنان داشته باشند.

 

وی به راه اندازی دو شبکه بین المللی خاطر نشان کرد: به رغم کمبود امکانات و بودجه اما کارهای خوبی در این شبکه ها انجام شده به طوری که مردم عراق و کویت از بیننده های مستمر شبکه الاهواز هستند.

 

امام جمعه اهواز خطاب به مسئولان خوزستانی بیان کرد: شما که همه از سربازان امام زمان و ارادتمندان ساحت مقدس امام علی (ع) هستید در برنامه ها شرکت کنید و برنامه هایی نیز خودتان اجرا کنید، در این راستا برگزاری جشن ها در مناطق مختلف شهر و راه اندازی ایستگاه های صلواتی مورد تاکید است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)