يكشنبه 14 مرداد 1397

نشست صمیمانه ی اصحاب مطبوعات و رسانه ی استان خوزستان با حضرت آیت الله موسوی جزایری

نشست صمیمانه ی اصحاب مطبوعات و رسانه ی استان خوزستان با حضرت آیت الله موسوی جزایری

حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در نشست صمیمانه با خبرنگاران فرمودند: صنف خبرنگار، اصحاب رسانه و مطبوعات حق بزرگی بر گردن همه ی ما دارند و نسبت به آنان مدیون هستیم و به نحوی باید دین خود را ادا کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، با اشاره به گرانی اجناس بازار ، عنوان کرد: جلسات لازم با مسئولان اقتصادی و تعزیرات استان برگزار شد. با توجه به گرانی‌های به وجود آمده، کسانی که موجب افزایش قیمت اجناس می‌شوند نوکری خود را به دشمن و استکبار جهانی نشان دادند.
 وی با ابراز انزجار و نارضایتی خود از گرانی پیش‌آمده عنوان کرد: نوکری استکبار جهانی در حقیقت براندازی نظام است و اشد مجازات را برای اخلال‌گران نظام اقتصادی کشور از قوه‌قضاییه خواستار هستیم.

 آیت‌الله جزایری تصریح کرد: ضعف مدیریت و ضعف نظارت عجیب مسئولان دولتی در مجازات اخلالگران نظام اقتصادی واضح است. اگر قوه‌قضاییه در برخورد با اخلال‌گران اقتصادی مسامحه کند، به تکلیف شرعی خود عمل نکرده است.

 وی ادامه دادند: کسانی که می‌توانند در این شرایط به نظام کمک کنند بمانند و کسانی که بنا به دلایلی معذور هستند، پست دولتی خود را واگذار کنند و اجازه دهند افرادی که دین خود را به اسلام ادا کردند این مسئولیت را به عهده بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کردند: مسئولیت خبرنگاری و مطبوعاتی امروزه تبدیل به مسئولیت خطیری از جهت فضای مجازی شده است به دلیل اینکه در فضای مجازی مطالب دروغین منتشر می‌شود که این مسئله بسیار نگران کننده است و این طراحی عجیبی از سوی دشمن برای ایجاد فاصله بین نسل جدید و قدیم است.

وی با اشاره به اینکه خسارت‌های زیادی از سوی اخبار دروغین در فضای مجازی بر ما وارد می‌شود، افزودند: مسئولان و علما باید نسل جدید را از این خطر بزرگ نجات دهند. 

 آیت‌الله جزایری در پایان عنوان کردند: انتظار داریم از خبرنگاران که اخبار لازم و صحیح را انتشار دهند و کمبودها و محرومیت‌های مناطق را مطرح کنند همچنین خبرنگاران می‌توانند خدمات ارزشمندی را که صورت گرفته را به مردم ارائه دهند. 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)