شنبه 02 تیر 1397

بیانات مهم دیدار مسئولین قضائی استان، به مناسبت هفته قوه قضاییه

بیانات مهم دیدار مسئولین قضائی استان، به مناسبت هفته قوه قضاییه

 

حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در دیدار مسئولین قضائی استان، به مناسبت هفته قوه قضاییه فرمودند: از موسس و پایه گذار قوه ‌قضاییه، شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی و دیگر همکاران ایشان و نیز کسانی که در تبیین موازین قوه قضاییه و در مقابله با دشمن به ویژه استکبار و مسائل داخلی خدمت می‌کنند، قدردانی می‌کنم
 وی با بیان اینکه در خوزستان شاهد وضعیت منسجم امنیتی هستیم، بیان کردند: یکی از شاخص‌های مثبت در دستگاه‌های قضایی خوزستان احساس مسئولیت بالا است.
 ایشان بیان کردند: عربستان سعودی دشمنی است که می‌خواهد استان ما را از نظر امنیتی و سیاسی به بازی بگیرد و برنامه‌ریزی می‌کنند که اوضاع ما را به هم بریزد که از این طریق به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند.
 آیت‌الله جزایری ادامه دادند: اگر اکنون شاهد وضعیت قابل قبول در استان هستیم به دلیل این است که دستگاه قضایی اقدامات زیادی برای کنترل و پیشگیری اوضاع انجام داده است تا دشمن به مراد خود نرسد.
 وی بیان کردند: در تمام نقاطی که مورد هدف دشمن هستند پایگاه‌های قوی مستقر کردیم که دشمن سرمایه‌گذاری کلانی برای از بین بردن پایگاه‌ها می‌کند اما موفق نمی‌شود.
 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه اگر حمایت دستگاه قضایی را نداشتیم در کار خود موفق نبودیم، عنوان کردند: علی‌رغم خطه‌ای که دشمنان در پیش گرفتند اکنون اوضاع تحت کنترل است.
 وی افزودند: مسائل امنیتی تروریستی از دیگر مسائل خیلی مهم است که دشمن برنامه‌هایی را در نظر می‌گیرد اما قبل از به نتیجه رسیدن آنان به هدف، متلاشی می‌شوند.
 آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی گفت: ایران قوی، متحد است و دستگاه‌های دولتی اوضاع را کنترل می‌کنند.
 وی در پایان فرمودند: قوه قضاییه پشتوانه عدالت است اما اجناس افسار گسیخته و بی‌حساب روز به روز در حال گرانی هستند که ما نسبت به این مسئله به شدت معترض هستیم و این امر نیاز به پیگیری دارد.

 

 حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در قسمت دیگر سخنرانی خود در جمع مسئولین قضایی استان با اشاره به افزایش افسار گسیخته اجناس فرمودند: با توجه به وضعیت آب و هوا در مناطق گرمسیر، تولید داخلی کولر گازی نداریم و باید از خارج وارد کنیم که با توجه به گرمای هوا وجود کولر یک مسأله حیاتی تلقی می‌شود اما این وسیله خنک کننده در بازار بسیار گران شده است.
وی ادامه دادند: بازاریان در پاسخ به افزایش قیمت می‌گویند دولت به ما دلار نمی‌دهد و ما مجبور هستیم دلار گران تهیه کنیم در نتیجه خرید وسایل برای فروشنده گران تمام می‌شود اگر دولت حقیقتا چنین اقدامی انجام داده، خطای بزرگی مرتکب شده است.
 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد:اما اگر دولت دلار به نرخ دولتی به بازاریان داده است اما تاجران منکر هستند مسئولان امر باید با نفی کنندگان دریافت دلار دولتی برخورد کنند تا مسئله خاتمه یابد.
 آیت‌الله جزایری با اشاره به عرضه مستقیم کالا گفت: اگر ثابت شود که دولت دلار دولتی با قیمت ۴۲۰۰ تومان را تزریق کرده و عده‌ای برای منافع خود منکر هستند پس دولت خود وارد عمل شود و وسایل خنک کننده مانند کولر را خریداری و به صورت مستقیم به مردم عرضه کند.
 وی با بیان اینکه بازاریان ،بازار سیاه هرج و مرج ایجاد کردند، گفت: به خواب رفتن تعزیرات در این شرایط قابل قبول نیست و باید وارد عمل شود.
 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به ۵۰ نفر محتکر سکه در تهران تاکید کرد: کسانی که اینگونه عمل می‌کنند تنها قصد براندازی نظام اسلامی را دارند و در حقیقت مسخره کردن دولت و بازی با مقررات کشور است.
 وی ادامه دادند: ابراز تاسف دولت و قوه قضاییه معنایی ندارد به دلیل اینکه آنان مجری عدالت هستند و طبق قانون اساسی این مسئولیت را دارند و باید ریشه ظلم را ازبین ببرند.
 آیت‌الله موسوی جزایری فرمودند: آیا وظیفه دولت، قوه قضاییه و مسئولان مبارزه با احتکار‌کنندگان نیست؟ آیا نباید جلوی کسانی که قصد براندازی نظام را دارند، گرفته شود؟ سکوت و بی‌خیالی دولت و قوه‌قضاییه نسبت به این مسائل قابل درک نیست.
 وی تصریح کرد: جایگاه نیروی انتظامی در چنین مسائلی کجا است؟ این ۵۰ نفر محتکر چه کسانی هستند که کشور را به پرتگاه سقوط می‌برند و دستگاه‌‌‌های مربوطه سکوت کردند
 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اعتراض نسبت به محتکران را تکلیف شرعی دانست، افزودند: علما و مسئولان چرا نسبت به گرانی و احتکار سکوت کردید.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)