دوشنبه 28 خرداد 1397

بیانات در دیدار رئیس دانشگاه فرهنگیان وهیئت همراه

 بیانات در دیدار رئیس دانشگاه فرهنگیان وهیئت همراه

 حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در دیدار رئیس دانشگاه فرهنگیان وهیئت همراه با ایشان فرمودند: برای حرفه‌ی معلمی در حقیقت مجموعه‌ای از تدین، اخلاق حسنه و معلومات لازم است و معلمانی که تربیت می‌کنیم باید تابع الگوی اسلامی ، با کمال و نسبت به فنون مختلف جامع باشند.

 وی بیان کردند: افراد نابلد و کم‌سواد نباید در ذهن و زندگی دانش‌آموز جلوه کنند به دلیل اینکه موجب شکست دانش‌آموز می‌شوند.

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و جوانانی که با وجود داشتن تحصیلات عالی بیکار هستند که کاهش آمار ازدواج و افزایش فساد را به دنبال دارد، احساس نگرانی می‌کنم.

 وی با بیان اینکه تاکنون مردم با وجود مشکلات از نظام و انقلاب اسلامی حمایت می‌کنند، عنوان کردند: اگر مشکل اقتصادی و بیکاری جوانان از حد و مرز خود عبور کند ممکن است برای حمایت از نظام مشکلاتی پیش آید.

 آیت‌الله موسوی جزایری خطاب به مسئولان دانشگاه فرهنگیان بیان کردند: گرایشات شغل‌سازی را افزایش دهید به دلیل اینکه اگر جوانان مهارت کاری داشته باشند دیگر به دنبال استخدام در دستگاه‌ها و شرکت‌ها نمی‌روند.

 وی با اشاره به اینکه اکنون در جامعه نیاز به نیروی فنی افزایش یافته، ادامه دادند: پایه آموزش مهارت‌های فنی باید از معلمان آغاز شود اکنون بالاترین خدمت به نظام، کشور و ملت ما آموزش مهارت‌های فنی است. 

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در پایان فرمودند: رسیدگی به مشکل بیکاری و افزایش مهارت‌آموزی نیاز به سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دارد.

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)