جمعه 25 خرداد 1397

خطبه های نماز عید سعید فطر

خطبه های نماز عید سعید فطر

حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌های آئین عبادی و سیاسی نماز عید سعید فطر با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی فرمودند: ان‌شاءالله خداوند طاعات و عبادات همه را در ماه مبارک رمضان قبول بفرماید و تعجیل در ظهور امام زمان(عج)، پیروزی اسلام و مسلمین همچنین بخشیدن کرامت به ما را به عنوان عیدی عطا کند.
 وی بیان کردند: باید به خداوند قول دهیم در طول سال روال طاعت الهی، عبادت خدا، قرائت قرآن، روی آوردن به مساجد و جلسات دینی را ادامه دهیم.
 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به مسئله فطریه گفت: براساس تحقیقی که انجام شد قیمت گندم در خوزستان با تهران متفاوت است به همین دلیل با توجه به اینکه زراعت‌ها در خوزستان انجام شدند و درو شدند لذا با رعایت احتیاط فطریه هر شخص پنج هزار و پانصد تومان اعلام شد.
 وی با بیان اینکه هر استان باید برای اعلام میزان فطریه به تکلیف خود عمل کند، ادامه دادند: ان‌شاءالله خداوند توفیق عبادت و طاعت را به ما کرامت بفرماید. 
 

 حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه دوم نماز عید با اشاره به عید سعید فطر فرمودند: در چنین روز بزرگی مردم اجتماع با شکوهی می کنند و می گویند" الحمدلله الذی جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمينَ عيداً و وَ لِمُحَمَّدٍ صلّی‌الله‌علیه‌وآله ذُخراً وَ شَرَفاً وَ کَرامَتاً وَ مَزیداً" و این به این معنا است که خدایا همه کسانی را که برای عزت اسلام و مسلمین قدم برمی‌دارند، پیروز بفرما.
ِوی ادامه دادند: کسانی که کالا و ارز احتکار می‌کنند تا گران‌تر و چندبرابر بفروشند این عده به کشور و دین ضربه وارد می‌کنند. این عده که فقط به دنبال پر کردن جیب خودشان هستند و برای آن‌ها مهم نیست که با احتکار چه بلایی سر مردم و کشور می‌آید در ضدیت با کشور و اسلام هستند.
وی با انتقاد از کسانی که کالاها را بی‌حساب ‌و کتاب گران می‌کنند گفت: برخی تولیدات داخلی خودمان را گران کرده‌اند و تحریم اقتصادی را عامل آن می‌دانند این اصلاً قابل‌پذیرش نیست به دلیل اینکه اکنون میزان تولیدات داخلی بیشتر از سال‌های گذشته است.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان ادامه داد: کسانی که کالاهای ضروری مردم را گران کرده‌اند به صراط مستقیم بازگردند و دین خود را به دنیا نفروشند.
وی با اشاره به آمارهای دولتی مبنی بر افزایش تولید محصولات داخلی گفت: با این آمارها افزایش قیمت‌ها و گرانی محصولات قابل توجیه نیست و دولت باید به این موضوع رسیدگی کند.
آیت الله موسوی جزایری افزود: برخی ازافراد برای رسیدن به منافع شخصی به اسلام و انقلاب ضربه می‌زنند و این روزها دست بوس و گاو شیرده آمریکا شده‌اند، این‌ها باید بدانند که خداوند آنها را ذلیل می‌کند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)