جمعه 04 خرداد 1397

مشروح خطبه های نماز جمعه ۴ خرداد ماه ۹۷

مشروح خطبه های نماز جمعه ۴ خرداد ماه ۹۷

حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در خطبه‌ نماز جمعه امروز با دعوت نمازگزاران به تقوا و تبریک ماه مبارک رمضان فرمودند: خداوند برای بهترین ماه یعنی ماه رمضان، پیامبر(ص) را مامور کرد تا بندگان را به ضیافت الهی دعوت کند.

 خطیب نماز جمعه اهواز با اشاره به برخی از سخنان پیامبر(ص) ادامه دادند: ای مردم ماه رمضان ماهی است که به مهمانی خداوند دعوت شده‌اید.

وی عنوان کردند: مرحوم حاج شیخ جعفر شوشتری در یکی از بیانات خود در ماه رمضان فرمودند" هر انسانی در طول روز به صورت عادی ۲۱ هزار مرتبه نفس می‌کشد یعنی ثواب ۲۱ هزار تسبیح در نامه اعمال روزه‌دار ثبت می شود و خواب نیز که برای تجدید قواست در ماه رمضان عبادت حساب می‌شود".‌

 آیت‌الله موسوی جزایزی عنوان کردند: در ماه مبارک رمضان ان‌شاءالله دعاها به اجابت نزدیک‌تر می‌شود.

 وی بیان کردند: طبق روایتی از پیامبر اکرم(ص)، در زمان افطار خداوند متعهد شده که حداقل یک دعا را مستجاب کند که این نشان دهنده عنایات الهی است.

 خطیب نماز جمعه اهواز فرمودند: ای جوان عزیز اگر روزه‌دار هستید چشم و گوش شما نیز روزه‌دار باشد. زبان که عضو خطرناکی است نیز نسبت به گفتن غیبت، دروغ و ... روزه‌دار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کردند: یکی از دعاهای مهم افطار، دعا برای کامل بودن روزه و تلاوت قرآن است؛ قرآن رابطه تگاتنگی با ماه مبارک رمضان دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.

 وی گفت: نور قرآن در ماه مبارک رمضان به منزله خورشید به دل‌های افسرده و جان‌های مرده جان تازه می‌بخشد و شما را به خدا نزدیک‌تر می‌کند. 

آیت‌الله موسوی جزایری تاکید کردند: به جلسات تلاوت قرآن که در مساجد و خانه‌ها برگزار می‌شود، روی آورید.

🔹 وی در پایان عنوان کردند: به یاد آخرت و قیامت خود نیز باشید که عرصه تشنگی‌ها است در این راستا به مساکین و فقرا انفاق کنید همچنین صله رحم به جا آورید. 

 

 حضرت آیت ‌الله موسوی جزایری با بیان اینکه وفات حضرت خدیجه(س) را در روز دهم رمضان پیش رو داریم، فرمودند: روز ۱۵ رمضان نیز روز ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) است.

 خطیب نماز جمعه اهواز با اشاره به روز آزاد سازی خرمشهر بیان کردند: پیروزی ما در جنگ تحمیلی با عراق معجزه بود و در حقیقت پیروزی بر اروپا، اسرائیل و مردان خلیج بود.

ایشان بیان کردند: اوج پیروزی ما در جنگ با عراق فتح خرمشهر بود که این لطف خداوند به ملت ایران به ازای صبر، استقامت، پایداری و فداکاری جوانان است.

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به روز ۴ خرداد ماه که روز مقاومت ملت ایران فرمودند: این روز به دزفول اختصاص داده شده است به این مناسبت که بیشترین مقاومت را در برابر موشک‌ها داشتند؛ ۱۷۶ موشک در دزفول پرتاب شد.

آیت‌الله موسوی جزایری با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: اگر اروپا نیز مانند آمریکا برخی تعهدات را نقض کند حق ایران برای بازگشت به فعالیت‌های هسته‌ای بالای ۲۰ درصد محفوظ می‌باشد.

وی ادامه دادند: آمریکایی‌ها وزارت خزانه‌داری خود را به اتاق جنگ علیه ایران تبدیل کرده اند. دولت باید ستاد مقابله با این شرارت دشمن در را در مرکز اقتصادی دولت تشکیل دهد. 

وی در پایان خطاب به ترامپ گفت: آمریکایی ها به صدام در جنگ با ایران کمک زیادی کردند اما جوانان دلیر ما صدام را شکست دادند و در حقیقت شما را شکست دادند و امروز هم جوانان ما در صحنه هستند و در این جنگ اقتصادی با تلاش و ابتکار پیروز می‌شوند.

 

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)