پنج شنبه 13 اردیبهشت 1397

مراسم عمامه گذاری حوزه علمیه فاطمیون

مراسم عمامه گذاری حوزه علمیه فاطمیون

 

حضرت آیت‌الله موسوی جزایری در مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه فاطمیون در مسجد فاطمیه فرمودند: مسجد فاطمیه ازپیشگامان و پیشکسوتان مساجد فعال درعرصه‌ی فرهنگی وتربیتی نیروهای انقلابی است. بسیاری از مساجد از این مسجد الگوگرفته‌اند و همچنین نیروهای این مسجد درمابقی مساجد منتشر شدند تا فعالیت فرهنگی خویش رارواج دهند.

وی با بیان اینکه حوزه‌ی علمیه‌ی فاطمیون یکی ازحوزه‌های خوب و موفق اهوازاست که نیروها و فارغ التحصیلان آن همگی از عالمان و پژوهشگران درس خارج اند‌، گفت: مهم است که نسبت به وجود مقدس امام زمان (عج) احساس سربازی داشته باشیم. اگر همه اصناف و اقشار مسیرشان مسیر اهل بیت و دفاع از ارزش‌های اسلامی باشد سرباز امام عصر(عج) است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان بیان کردند: می‌توانیم با امام زمان(عج) در ارتباط و زمینه‌ساز ظهور ایشان باشیم اما این امر ملزم به شروطی از قبیل دوری از گناه است. مجاهدت برای ارتباط با امام عصر (عج‌) لازم است.

 حضرت آیت الله موسوی جزایری خاطر نشان ساخت: ان‌شاءالله افتخار سربازی امام عصر(عج) نصیب طلاب حوزه فاطمیون شود. 

وی با بیان اینکه علمای شیعه سرباز هستند، در پایان فرمودند: علمای اسلام مانند سرباز ایستادند که در برابر شیاطینی که می‌خواهند به اسلام و مسلمین ضربه بزنند مقابله کنند.
 

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)