سه شنبه 04 اردیبهشت 1397

نشست خبری همایش بین المللی قاضی سید نور الله شوشتری

نشست خبری همایش بین المللی قاضی سید نور الله شوشتری

 نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در نشست خبری با خبرنگاران، برگزاری همایش بزرگ تجلیل از مقام والای شهید "قاضی سید نورالله شوشتری" معروف به "شهید ثالث" را اتفاقی مثبت عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر به تالیفات این علامه شدند.

آیت الله موسوی جزایری فرمود:  زبان از وصف شخصیت والای محقق متبحر و نابغه شهید و علامه کبیر و مجاهد نستوه و شهید فی سبیل الله شهید قاصر است و حق ایشان با این جلسات و برنامه ها ادا نمی شود مگر اینکه در حوزه های علمیه بزرگ مثل حوزه قم و با برنامه های تحقیقی کتب و سیره مبارک حیاتشان این مهم اجرا شود.

ایشان افزودند: کتب ایشان اقیانوسی است از تحقیقات و مطالب رشیقه و درر ثمینه و  از همین منوال تالیفات این شهید بزرگوار" ۱۴۰عنوان کتاب" در موضوعات مختلف در فلسفه و شعر و هنر و ادب و ریاضیات و هندسه ذکر شده است.
آیت الله موسوی جزایری عنوان داشتند: این شهید بزرگوار دایره المعارف بزرگی تحت عنوان "مجالس المومنین" نوشته ان  که دایره المعارف عجیبی است و  قابل احصا نیست  که در پاسخ به اهانتی که  توسط افراد معلوم الحال به مذهب تشیع نوشته شده است و اسم تک تک عشایر عربی که شیعه بوده اند را آودده است.
نماینده ولی فقیه در پایان یاد آور شدند: امیدواریم این همایش مقدمه ای باشد تا حق این مرد بزرگ و این مجاهد خدمتگذار و این شهید راه خدا ادا شود.

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)