يكشنبه 02 اردیبهشت 1397

مراسم عمامه گذاری طلاب در اندیمشک

مراسم عمامه گذاری طلاب در اندیمشک

*حضرت آیت الله موسوی جزایری در مراسم عمامه گذاری طلاب در اندیمشک: حوزه ها اردوگاه های حضرت حجت ابن الحسن(عج) هستند/علمای شیعه مانع از ورد شیاطین به مملکت مومنین می شوند*

حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در مراسم عمامه گذاری طلاب در مسجد سید الشهدا(ع) در اندیمشک حضور یافتند. 

مشروح سخنان حضرت آیت الله موسوی جزایری بدین شرح است: 

 ایام شادی و سرور شعبانیه را خدمتتان تبریک عرض می کنم و مناسبت دیگر که باید تبریک بگویم این است که فرزندان رشید شما در حدی که صلاحیت یافتند لباس روحانیت بپوشند ارتقای علمی پیدا کردند و در  سلک حجج اسلام و علمای اعلام قرار گرفتند.  

بالاترین افتخار برای روحانیت این است که در خدمت مردم باشند؛ طلابی که به این مقام دست می یابند سربازان امام زمانند و حوزه های علمیه نیز اردوگاه های حضرت حجت ابن الحسن(عج) هستند که در برابر رویارویی با دشمن در جبهه فرهنگی اماده می شوند.

علمای شیعه مرزدارانی هستند که مانع از نفوذ شیاطین به مملکت مومنین می شوند اگر علما نباشند شیاطین دنیا و اخرت مومنین را خراب می کنند و بهم می ریزند وفساد در دنیا فراگیر می شود.

یکی از مصادیق این علما حضرت امام راحل (قدس)، رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و مراجع عظام تقلید که مانند کوه ایستاده اند تا مبادا شیاطین به کشور محمد و آل محمد نفوذ کنند و صدمه بزنند. 

همان گونه که باب العلم الرسول حضرت امام علی علیه السلام بود؛ حضرت ابوالفضل  نیز باب العلم امام حسین علیهم السلام است و با حماسه و شجاعت و معرفت بالا در کنار امام حسین علیه السلام قرار می گرفت،  که این بصیرت از بابت امام شناسی حضرت ابوالفضل العباس است که به خوبی به شان و منزلت امام حسین علیه السلام واقف بود.

حضرت ابوالفضل العباس چنان ارادت و احترام و عشقی به حضرت امام حسین داشت که در تاریخ نمونه ای برای آن وجود ندارد جز یک مورد و آنهم علاقه وافر علی بن ابیطالب به حضرت ختمی مرتبت پیامبر عظیم الشان اسلام بود.

 

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)