پنج شنبه 30 فروردین 1397

دیدار وزیر نیرو و هیئت همراه با آیت الله موسوی جزایری

دیدار وزیر نیرو و هیئت همراه با آیت الله موسوی جزایری

وزیر نیرو و هیئت همراه با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دیدار و گفت و گو کرد.

حضرت آیت الله موسوی جزایری در این دیدار ضمن خیر مقدم  به اردکانی وزیر نیرو گفت:   از  راه اندازی این طرح های بسیار مهم و اثر گذار در آینده استان  و در آستانه اعیاد مبارک شعبانیه بسیار خرسندیم  و این موضوع اسباب خوشحالی دارد.


آیت الله موسوی جزایری اظهار داشت: در اینجا لازم میدانم چند مسئله را خدمت وزیر محترم و همراهان عرض کنم، مسئله اول؛ مسئله نخلیات شادگان است؛  زیرا شادگان از مراکز مهم تولید خرما در کشور است اما  آبی که به نخیلات میرسد بسیار کم است و کفاف کشاورزان و نخلداران را نمی دهد.


وی افزود: مسئله دیگر که ثروت عظیم و ملی هور شادگان است که در برنج کاری، گاومیش داری و پرورش ماهی باعث رونق منطقه شده بود و منبع ارتزاق بسیاری از مردم است اما به دلیل کم آبی و تخصیص اندک آب این مورد صدمه خورده است.


نماینده ولی فقیه در استان خوزستان یادآور شد:  دیگر مسئله نصاب ۳۰۰۰کیلو وات است که برای اهواز در نظر گرفته شده که بسیار کم است اما برای ابادان خوب است زیرا  بیش از ۴۰۰۰ در نظر گرفته اند. 

حضرت آیت الله موسوی جزایری در پایان با ذکر این که مردم اهواز در این گرما، شرجی های طاقت فرسا و ریزگردها به خاطر استفاده از کولر های گازی برق بیشتری مصرف می کنند افزود: خواستار افزایش نصاب به بیش از  ۳۰۰۰کیلو وات هستیم زیرا مردم ما استحقاقش را دارند.

پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)