دوشنبه 27 فروردین 1397

آئین افتتاح دارالقرآن الکریم استان خوزستان

آئین افتتاح دارالقرآن الکریم استان خوزستان


آیت‌الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان شب گذشته ۲۶ فروردین در آیین افتتاح دارالقرآن الکریم استان خوزستان گفت: باید از مردم عزیزمان که از قرآن مجید به صور مختلف آن استقبال می‌کنند،‌ تقدیر کنم. صدها هیئت قرآنی در رابطه با حفظ، ‌تجوید و تفسیر قرآن در سطح استان مشغول فعالیت هستند. منتها این‌ها فاقد یک محل مناسب بودند که در آنجا جمع شده و همدیگر را ببینند و برنامه‌های آموزشی برای آنها برگزار شود.

آیت‌الله موسوی‌جزایری با اشاره به نیازمندی به تفسیر قرآن کریم گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با قاریان بر این نکته تأکید می‌کنند که قرائت قرآن خوب است، اما تفسیر هم لازم است، قرآن کریم به فرموده خود آیات محکمات و متشابهات دارد و از این رو به تفسیر و تعلیم و تعلم احتیاج دارد. محل مناسبی لازم بود که این کار را به صورت حوزوی و دانشگاهی در اختیار قرآن‌پژوهان قرار بدهد.

وی با اظهار خرسندی از پایان یافتن ساخت این دارالقرآن از پیگیری‌های مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان برای ساخت این مکان مناسب تقدیر و تشکر کرد و گفت: این دارالقرآن مجلل در شأن محققان و پژوهشگران عرصه قرآن است.

امام جمعه اهواز با اشاره به جامعیت قرآن کریم گفت: علومِ اول و آخر در قرآن کریم وجود دارد؛ این ائمه اطهار(ع) هستند که می‌توانند این علوم را از قرآن کریم استخراج کنند و ما با مراجعه به آنها است که می‌توانیم مطمئن شویم از علوم قرآن بهره‌مند شویم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در پایان اظهار کرد: از همه کسانی که کمک کردند این بار به مقصد برسد و از استاندار خوزستان، همچنین دکتر مقتدایی که هر کدام در دوره خود دینشان را به قرآن  ادا کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم. ما باید احساس کنیم در هر مرحله‌ای به قرآن بدهکاریم و دین خود را ادا کنیم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)