يكشنبه 27 اسفند 1396

دیدار بانوان حوزوی بهبهان با نماینده ولی فقیه

دیدار بانوان حوزوی بهبهان با نماینده ولی فقیه

 

نماینده ولی فقیه با بیان اینکه بالاترین خدمت به مردم در زمینه پاسخگویی به سوالات شرعی آنان را باید انجام دهیم، عنوان کردند:

کار ما توسعه همگانی است، چه در زمینه ‌کمی و چه در زمینه کیفی، این توسعه و خدمت را باید انجام دهیم. خانم ها برای رفع مشکلات یکدیگر بهتر می توانند با هم مرتبط شوند به طوریکه از عهده پاسخگویی به سوالات مردم بربیایند و‌سطح معلومات مردم را بالا ببرند، خواه این سوالات احکام و خواه اجتماعی باشند.


ایشان افزودند: 

مناسبت های بسیاری وجود دارد که در آن ها می توان برای ارشاد و پاسخگویی به سوالات مردم، استفاده کرد، همچنین در مدارس و‌دانشگاه ها در این زمینه باید فعال بود.


امام جمعه اهواز در ادامه بابیان اینکه علما در زمان خود مانند پیامبری هستند که بر امت خود مبعوث می شوند و مسئولیت آن ها سنگین است، خاطر نشان می کنند:

اشتباه است اگر بگوییم زنان در بیان مسائل شرعی موجودیتی ندارند، زیرا ۵۰ نفر از اصحاب امام زمان در روز ظهور، زن هستند. حوزه های علمیه خواهران بسیار خوب کار کرده اند اما هرچه بیشتر فعالیت کنند به سود آن ها خواهد بود زیرا باعث توسعه حوزه خواهد شد.


نماینده ولی فقیه تصریح کردند:

عرق دینی مردم بهبهان بالا است و از مباحث دینی استقبال می کنند، ما نیز در این زمینه و در مقابل خواسته های شما برای پیشرفت و توسعه این خدمت گذاری برای پاسخگویی به مسائل مردم، پشتیبان خواهیم بود.

ایشان در رابطه با توصیف منش شهید آیت الله جنتیان، بیان داشتند: 

این عالم مجاهد و خادم که ظاهر ساده ای همیشه بر خود داشت، بر گردن همه ما حق داشتند و جوانان انقلابی، ایشان را به عنوان محوریت قبول می کردند زیرا بسیار انقلابی و مخلص بودند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)