شنبه 19 اسفند 1396

آئین نکوداشت مرحوم آیت الله مروج

آئین نکوداشت مرحوم آیت الله مروج

در همایش گرامیداشت آیت الله مروج مطرح شد:


حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان، در رابطه با خدماتی که مرحوم آیت الله مروج به جوامع علمی و حوزه‌های علمیه قم و نجف داده اند، گفتند: 

در باب علمیّت ایشان، خاطراتی از مرحوم آیت الله حکیم و به‌خصوص از زبان آیت الله شاهرودی دارم که برخی از ارجاعات و پاسخ‌های علمی طلاب و روحانیون را به آیت الله مروج ارجاع داده و می‌فرمودند؛ «من ایشان را قبول دارم».


ایشان با اشاره به تألیفات گران‌قدر این عالم زاهد و ربانی، اظهارداشتند:

 کتاب‌هایی که از مرحوم آیت الله مروج باقی‌مانده منبعی غنی و ذخیره‌ای پربار برای روحانیون و حوزه‌های علمیه است که شرح کفایه ۸ جلدی و شرح مکاسب ۱۴ جلدی بخشی از آن تألیفات است.


امام جمعه اهواز، با تأکید بر اینکه آیت الله مروج، تکیه‌گاه و مأمن طلاب و روحانیون ایرانی در نجف اشرف بودند، عنوان کردند:

 ایشان محور و همچون پناه گاهی برای طلاب بودند که پدرانه آغوششان برای مردم و طلاب باز بود.


حضرت آیت الله موسوی جزایری با اشاره به تعامل امام خمینی و رهبر معظم انقلاب با آیت الله مروج، بیان کردند:

〰 همانگونه که حضرت امام(ره) آن زمانی که در نجف بودند، ارتباط خوبی با آیت الله مروج داشتند و نسبت به ایشان اظهار لطف می‌کردند، رهبر معظم انقلاب نیز بسیار ایشان را قبول داشته و مورد احترامشان بودند.


نماینده ولی فقیه در پایان سخنان خود، با تأکید بر اینکه حوزه علمیه خوزستان، مورد توجه رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید است، تصریح کردند:

〰هم‌اکنون ۱۰ هزار طلبه خواهر و برادر در سطح استان و ۴ هزار طلبه در سطح کلان‌شهر اهواز مشغول تحصیل، تبلیغ و خدمت‌رسانی به مکتب تشیع هستند.
 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)