شنبه 05 اسفند 1396

سخنرانی در موسسه خیریه سید الشهدا

سخنرانی در موسسه خیریه سید الشهدا


حضرت آیت الله موسوی جزایری در جمع حاضران در موسسه سیدالشهدا بیان کردند:

چه توفیقی بالاتر از این است که به اشخاصی خدمت کنیم که ورد زبانشان یا زهرا است، کسی که از همه زن های عالم افضل بوده، به گونه ای که پیامبر (ص) فرموند زمانی که دخترم فاطمه (س) در محراب بایستد انواری از او ساطع می شود و به ماننده ستارهای آسمان ایشان در زمین نور افشانی می کنند. خوشا به حال زنانی که سر در طیب ارادت و اطاعت حضرت فاطمه زهرا فرود آوردند.

ایشان افزودند:

 این توفیقی برای موسسه است که پس از گذشت ۱۶ سال تغییرات ظاهری و‌معنوی مثبتی را در آن شاهد هستیم که ناشی از زحمات فراوان حجت الاسلام سعادتی است که به عنوان یک روحانی خدمت گذار که هم عالم، متدین و خدمتگذار است، بنده مرید و دعا گوی او هستم. ایشان احساس کردند که جای چنین موسسه ای در اهواز خالی است و بدون چشم داشت دنیایی و‌صرفا برای خدا و تکلیف شرعی، خود را مامور کردند و از قم به اهواز آمدند. 

نماینده ولی فقیه با اشاره به ایام فاطمیه، عهد و پیمان بستن با بانوی دوعالم در راستای رهرو راه او بودن را لازم دانست و خاطر نشان کردند:

هر طور که رضایت قلب فاطمه (س) زهرا است، همانگونه باید رفتار کنیم که باعث سعادتمندی ما در دنیا و آخرت می شود. اکنون که پرچم ولایت حضرت علی(ع) و فاطمه (س) برافراشته شده باید در برافراشته ماندن آن بکوشیم. روزی در مجلسی پیامبر از خانه های پیغمبران سخن گفتند که ابوبکر معترضانه برخاست و با اشاره به خانه حضرت علی(ع) و فاطمه(س) گفت این خانه نیز از آن خانه ها است؟ پیامبر (ص) پاسخ دادند این از بهترین خانه های پبغمبران است.


ایشان اذعان کردند:

در زمانی که شیاطین دست در دست هم قرار دادند تا با خراب کردن افکار ما دین ما را از میان بردارند باید در حفظ و نگه داری جوانان از کید کفار و به خصوص وهابیت انگلیسی  از کوتاهی کردن دور باشیم و حساسیت ها را افزایش دهیم. دشمنان ما به علت ارادت کشور ایران و چند کشور دیگر به حضرت علی و اهل بیت در صدد زمین زدن ما هستند و در چند کشور علمای شیعی بسیاری را به شهادت رساندند. پس وظیفه ما در این مقطع زمانی سنگیتر است زیرا جوانان خود را باید بیش از پیش از فضای وهابی حفظ کنیم. 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)