شنبه 05 اسفند 1396

بزرگداشت ده‌هزار شهید عشائر استان خوزستان

بزرگداشت ده‌هزار شهید عشائر استان خوزستان

حضرت آیت الله موسوی جزایری در سخنرانی بزرگداشت ده‌هزار شهید عشائر استان با بیان اینکه عشایر لر، بختیار و عرب غیور ما افتخار و ذخائر ما هستند که استان ما را مفتخر و مزین کردند، عنوان کردند:

همه خوزستانی ها و عشایر که امروز اینجا حضور دارند به شهدا افتخار می کنند که به عنوان شهید شاخص که دارای ارزش معنوی که لازمه هر بسیجی نمونه است در این جوانان عزیز و فرزندان برومند خوزستان وجود داشته. حضور این شهیدا افتخاری برای کل استان است. 


ایشان ادامه دادند:

امروز اگر اولین شهید مدافع حرم اهواز به نام سید مهدی موسوی از عشائر عرب تشیع می شود، برادران بختیاری با لباس خود در این مراسم شرکت می کنند که این مصداق آیه شریفه ( و اعتصمو بحبل الله ولاتفرقوا ) است که پیوند خوبی را ایجاد کرده است. دیگر افتخار کشوری ما، شهید مرتضی حسین پور است که موفق شد علی رغم تهاجم شدید دشمن در حلبچه یک قدم عقب نشینی نکند که نمونه شاخص عشایری استان است.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کردند:

امروز دیگر تمام قومیت های استان خوزستان یکپارچه و متحد هستند و در کنار هم جلسات و ارتباطات در راستای حل مسائل عشایری را تشکیل می دهند و به یکدیگر کمک می کنند. طوایف عرب و بختیاری در رفع مشکلات عشایری یکدیگر و در پا درمیانی ها برای هم، احترام قائلند. این امر سند پیروزی و پشتوانه ملت ما و عزای بزرگ برای دشمنان ما است. این یک نعمت بزرگی است که به برکت انقلاب حاصل شده.


حضرت آیت الله موسوی جزایری اظهار کردند:

 امام خمینی تاکید خاصی داشتند بر این پیوند مقدس که از روز اول انقلاب شروع شد داشتند که امروز این پیوند به درخت تنومند تبدیل شده و از میوه پر ثمر آن استفاده می کنیم. به حمدالله در استان ما از این بابت مشکل حادی وجود ندارد، اگر یکسری مسائل جزئی باشد، شیوخ و آیات عظام آن را حل می کنند. برای رهبر انقلاب نیز این مسئله بسیار مهم است و از حال و احوال عشائر و جمعیتی که استان ما را تشکیل می دهند سوال می کنند و سلام به همه آن ها می رسانند.  


ایشان افزودند:


اجتماع امروز شما به معنی قدردانی از شهدا است، از کسانی که ایثار کردند و جان شیرین را در طبق اخلاص گذاشتند و رفتند. اکنون ۳۰ سال از شهادت شهید حسین پور می گذرد و امروز شاهد یادواره آن هستیم که به معنای قدردانی از کسانی است که به گردن ما حق دارند. شهدا به نیابت از ما به جبهه رفتند  و پیش قدم شدند، خداوند این وفاداری به نظام را از شما قبول کند. امروز اینجاییم تا از جانثاری شهدایی مانند شهید حسین پور تشکر کنیم و بگوییم اگر شما نبودید ما جهنمی می شدیم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)