شنبه 28 بهمن 1396

مشروح خطبه های نماز جمعه اهواز ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

مشروح خطبه های نماز جمعه اهواز ۲۰ بهمن ۱۳۹۶


نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در سخنرانی خطبه اول نماز جمعه امروز با توصیه مردم به پرهیز از محرمات و انجام واجبات، بیان داشتند: 

روزی همسر امام به امام گفت که چه کنم تا از من راضی باشید؟ امام گفتند واجبات دینی خود را انجام بده تا خداوند راضی باشد که من نیز دیگر چیزی نمی خواهم. لذا باید محیط منزل و فضاهای داخلی و خارجی خود را چنین برنامه ریزی کنیم. 


ایشان افزودند:

از مصادیق واجبات، کسب و‌ کار حلال برای تحصیل رزق حلال است. روایتی است که می گوید عبادت هفتاد جز است و افضل آن ها کسب روزی حلال است. کسانی که دنبال ثروت میلیاردی هستند ضربه اش را می خورند و در آخرت باید پاسخگوی آن باشد.


حضرت آیت الله موسوی جزایری تصریح کردند:

مال حلال شرعی عاقبت ما و خانواده ما را ختم به خیر و امام زمانی می کند. ممکن است کار علمی باشد و از راه تدریس یا شخصی از راه تولیدی کسب رزق کند که پسندیده و عادی است و مطابق نظریه اسلامی است، اما نظریه کمونیست بر این باور بود که تمام کارها باید در دست دولت باشد و مردم کارگر دولت باشند که این نظریه بر خلاف دستورات الهی است اما این نظریه در گورستان تاریخ به خاک سپرده و فراموش شد.


نماینده ولی فقیه اظهار نظر خود، در خصوص اشتغال بخش خصوصی در کشور را چنین مطرح کردند:

مدام از کار  فعالیت بخش خصوصی و آزاد دم می زنیم اما در عمل وضع در کشور ما اینگونه نیست. طبق آمار گرفته شده ۸ و نیم میلیون نفر در ایران حقوق بگیر دولت هستند که ۴ و نیم میلیون شاغل و چهار میلیون دیگر بیمه هستند. این حجم از حقوق بگیران دولت در دنیا بسیار عجیب و نادر است.


ایشان در رابطه با مطالبات مردم بیان کردند:

دولت اکثر بودجه خود را در حال پرداخت از طریق حقوق به مردم است و سایر هموطنان دنبال مطالباتی چون ایجاد جاده، امکانات و شغل هستند با چنین وضعی دولت دیگر بودجه ای برای احقاق این مطالبات ندارد. همانطور که رهبر انقلاب به کرات بر آن تاکید کردند باید اقتصاد مقاومتی را عملی کنیم در این راستا از جوانان انتظار داریم که آستین همت ایجاد اشتغال آزاد را بالا بزنند و در این جنگ اقتصادی کشور خود را آباد کنند.


نماینده ولی فقیه اذعان داشتند:

زمانی که جوانان ملت ما در انقلاب و جنگ تحمیلی وارد میدان شدند توانستیم پیروز شویم. اکنون هم در جنگ اقتصادی هستیم پس باید ورود کنند. منابع طبیعی، نیروی انسانی را در اختیار داریم لذا نیاز است آموزش فنی را در مدارس به دانش آموزان جهت ایجاد اشتغال، منتقل کنیم. همچنین در دو سال سربازی و مدت زمان محبوس بودن زندانیان نیز باید با آموزش فنی همراه باشد.

ایشان با اشاره به، اعطای تسهیلات از جانب دولت با سود ۶ درصد جهت افزایش اشتغالزایی و رفع معضل بیکاری جوانان، عنوان کردند:

در شرایط معمولی اخذ تسهیلات، سود بسیار بالا و کمر شکنی در نظر گرفته می شود اما اکنون دولت از منابع مالی صندوق توسعه ملی به پرداخت تسهیلات با سود بسیار کم و دارای تنفس همت گمارده است. دولت حسن نیت خود را با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، نشان داده است اما مردم از این تسهیلات خبر ندارند، لذا باید اطلاع رسانی شود تا در این میدان با دشمن اهریمنی بجنگید. نترسید و فکرتان را بکار بگیرید تا کشور از نظر اشتغال غنی شود زیرا ایران جای پیشرفت دارد.


نماینده ولی فقیه نکته آخر صحبت های خود را با انتقاد از عملکرد صدا و سیما در خصوص عدم اطلاع رسانی طرح اشتغالزایی بیان کردند و افزودند:

به جد از مسئولین خواستارم که به دریای خروشان مردم بپیوندند، من گله مندم که این اطلاع رسانی ها صورت نمیگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با اشاره به پیش رو داشتن یوم الله ۲۲ بهمن، عنوان کردند:

۲۲ بهمن روز عزت ملی ما است. پیروزی جنود حق بر سربازان باطل است که به گفته امام(ره) انقلاب ما انفجار نور بود. خواست خدا بود که ما در برابر تمام ابر قدرت ها پیروز شویم همانطور که صدام‌نیز به این امر اشاره کرد و گفت همه چیز را برای شکست ایران آماده کردم اما خدا با ما نبود و ایران پیروز شد.


ایشان در ادامه سخنرانی خود بیان کردند:

انشاالله برای بیعت با رهبر انقلاب و امام غائب، در روز ۲۲ بهمن با طهارت کامل و با وضو در راهپیمایی حضور پیدا خواهید کرد زیرا ارواح طیبه نیز همراه شما هستند. شهدا پشتوانه اقتدار کشور هستند و کشور را دعا می کنند، آن ها همواره به یاد ما هستند اما ما از آن ها غافل هستیم. 

 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)