شنبه 28 بهمن 1396

همایش اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان خوزستان

همایش اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان خوزستان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

دستگاه های اجرایی و بانک ها به جای سنگ اندازی در طرح اشتغال، به مردم کمک کنند


همایش اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان خوزستان با حضور دکتر رضوی معاون رییس جمهور در حوزه محرومیت زدایی و مسئولان مربوطه برگزار شد.


این همایش با صحبت های نماینده ولی فقیه در استان خوزستان همراه بود که ایشان نکات نگران کننده طرح اشتغالزایی را در این میان مطرح کردند و گفتند:

نگرانی برخی از عزیزان در اثر وثائق بود که بانک ها وثیقه ها را رد کنند. خواهش ما این است که این موضوع مانند داستان مارگیر نشود، این آخرین اتمام حجت ما است. این طرح با مشارکت مجلس و دستور رهبر انقلاب مطرح شده است.  چنین طرح هایی در هر زمانی قابل اجرا نیست اما اکنون که در حال اجرا است، باید با بانک ها در خصوص زیر بار نرفتن و رد وثیقه ها اتمام حجت کنیم. اگر بانک ها تخلف کنند مراجعین می توانند از آن ها شکایت کنند و ما رسیدگی خواهیم کرد.


ایشان افزودند: 

بانک ها باید طبق قانون عمل کنند و هرکسی در هر زمانی از قانون تمرد کند مجازات می شود. دیگر نگرانی من در خصوص این طرح، عدم ارائه طرح های توجیهی است. در کارگروه اشتغال چنین امری باید تصویب شود که نمی شود، این عاملی خواهد شد که عملی کردن طرح در خوزستان به تعویق بیافتد. من خواهش دارم که بازرسی برای طرح ایجاد کنیم تا به حق بودن کارگروه را بسنجیم. 

حضرت آیت الله موسوی جزایری در اعتراض به سنگ اندازی های برخی دستگاه های اجرایی در مسیر ایجاد اشتغال، بیان داشتند: 

 دستگاهی جلوی فعالیت طرح اشتغال بلدرچین در حمیدیه را با بهانه‌های من در آوردی گرفت، با وجود اینکه تماما فعالیت ها استاندارد بوده است، آیا این عمل منشا حسادت، خباثت و بدجنسی، کم عقلی و ندانم کاری نیست؟ این سختگیری های بی اساس در استان ما وجود دارد و باعث تاسف است. دستگاه های امنیتی نیز با مشاهده این عمل که به سرنوشت استان ضربه وارد می کند، ورود کرده و اخطاراتی را ارائه داده اند.


ایشان بر احقاق حقوق مردم خوزستان تاکید کردند و گفتند:

مردم خوزستان گناهی مرتکب نشده اند پس باید با آن ها با ملاطفت برخورد کرد، غیر از این است که جنگ هشت سال دفاع مقدس به آن ها آسیب زده است؟ پیشنهاد می کنم که کارگروه اشتغال مانند شورای نگهبان عمل کند و در خصوص مصوبه ها نظر دهد و راه حل تصحیح مصوبه ها را بیان کند، با این کار  به مردم خدمت کنیم. دستگاه ها در صورت وارد کردن ایراد به طرح باید بگویند که مشکل در چیست و راه حل را نیز پیشنهاد دهند و ‌بهانه نتراشند. 


نماینده ولی فقیه درر پایان پیشنهاد کردند:

باید یک سری افرادی تحت عنوان هیئت مشاوره برای کارگروه اشتغال داشته باشیم و به مردم ما در خصوص رفع مشکلات طرح کمک کنند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)