شنبه 28 بهمن 1396

دیدار مدیران استانی با آیت الله موسوی جزایری

دیدار مدیران استانی با آیت الله موسوی جزایری

حضرت آیت الله موسوی جزایری در جلسه ای که استاندار خوزستان و نمایندگان استان در آن حضور داشتند، دلیل چنین گرد همایی را برپا داشتن دو واقعه مهم است که یکی عزاداری برای بانوی دو عالم فاطمه زهرا و دیگری سالروز ورود شکوهمند حضرت امام خمینی به ایران اسلامی است عنوان کردند.

ایشان با بیان اینکه فاطمه زهرا پرچم مبارزه با منافقین را در دست داشت، عنوان کردند:

زمان مبعوث شدن پیامبر، به ایشان طی یک آیه ابلاغ شد که باید به پیکار با کفار و منافقین برود و باید شدت عمل به خرج بدهند. پیامبر نیز در طول سال های حکومتش به این توصیه طی جنگ های مختلف عمل کرد اما با منافقین پیغمبر نجنگید. در آن زمان فرصت مناسبی پیدا نشد و پیغمبر دار فانی را وداع گفت. در این بین امام علی به فاطمه زهرا گفت شما باقی مانده رسالت پیغمبر هستی، مشخص شد که فاطمه زهرا ادامه وجود پیغمبر است و فرصت پیدا شد که ایشان پرچم جنگ با منافقین را در دست بگیرد با اینکه امیر المومنین امام بود اما مبارزه با نفاق توسط فاطمه زهرا انجام شد.

♦️نماینده ولی فقیه در ادامه سخنرانی خود بیان داشتند:

🔺بی بی دوعالم مبارزات خود با افرادی که مخالف ولایت امام علی بودند و افرادی که نفاق را ادامه می دادند آغاز کرد. کلنگ این بنای با عظمت شیعه  به دست فاطمه زهرا(س) زده شد. مفتخریم که در کشور ما پیرو دینی هستیم که فاطمه زهرا آن ‌را تحکیم کرد. امروز در پیروی از حقانیت بی بی فاطمه برای اثبات حقانیت علی ابن ابی طالب علیه السلام، خیلی از مخالفین حاشیه ایجاد می کنند. همچنین مفتخرین قانون اساسی ما حکایت از مذهب تشیع اثنی عشری دارد،تمام قوانین مصوب در کشور مطابق با فقه جعفری است.

حضرت آیت الله موسوی جزایری افزودند:

پیروزی امام خمینی در انقلاب به این معنا نبود که شاه و ساواک از بین رفت بلکه پیروزی بزرگ امام رسیدن به هدف استقرار اسلام ناب محمدی بود که توسط امام علی، بی بی دو عالم و ائمه اطهار تفسیر شد. این اسلام چیزی جز عدالت، حریت، حق برادری و برابری، اسلام حامی مستضعفین نبود. امام در مصاحبه های خود نیز بارها می گفتند تمام مقصد ما مکتب ما است، مکتب محمد(ص) و علی (ع) است که اسلام فضائل و ارزش های انسانی است در حالیکه در سایر ادیان اطاعت از قدرتمند ها رواج دارد.

ایشان خطاب به حضار گفتند:

شما امروز با این حضور به بیعت با رهبر انقلاب پرداخته اید، برای اینکه معتقدیم رهبر ما یک مجتهد عادل است اگر خلاف چنین بود بیعت نمی کردیم. این بیعت یعنی اعتقاد به نائب الحجه بودن رهبر است.  ایشان را هم فقیه، شجاع می دانیم و هم عادل؛ به این دلیل است که ایشان را نائب الحجه می دانیم. هیچوقت تزلزل و اضطراب در ساحتش به مانند امام خمینی دیده نمی شود. همانطور که شما از جنگ ۸ سال دفاع مقدس با دست خالی نترسیدید و شهید دادید. این همان راه نورانی پیغمر و ائمه اطهار است که امام خمینی این راه را دامه دادند.

نماینده ولی فقیه اذعان داشتند:

۱۲ بهمن متعلق به امام خمینی(ره) است. در ابتدای جنگ به دیدار امام رفتم و‌صورتش را بیشتر از هر زمان نورانی مشاهده کردم و در آن شرایط مانند وحی الهی کلماتی را بر قلب من نازل کردند و گفتند که ما در این جنگ پیروز خواهیم شد. با چشم خود تحقق تمام وعده های امام‌ را دیدم. نمی دانم چگونه از شما در رابطه با راهپیمایی۱۳ تشکر کنم، رهبر فرمودند که این یک دسیسه خطرناک از جانب آمریکا است و از شش ماه قبل برای آن برنامه ریزی می کردند اما حضور مردم باعث از بین رفتن آن دسیسه شد. این نشان دهنده ی صداقت و پاکی شما است که در جبهه کفر و نفاق جنگیدید.

ایشان در تذکراتی به مسئولان بیان داشتند:

پیگیری مسئله اقتصاد مقاومتی را پیگیری می کنیم در همین راستا دولت مصوبات خوبی برای روستا و شهر دارد. این موضوع در رابطه با اشتغال است که شما را دعوت می کنم برای روز یکشنبه در سالن امام رضا شرکت نفت جهت جلسه ای با حضور افرادی از شورای روستایی و معتمدین، علما و پیش نمازان روستایی است. در ادامه ماجرا نیز به شهر ها خواهیم پرداخت. ما سود ۱۸ درصد را قبول نداریم لذا این تسهیلات دولت ۶ درصد است با بازپرداخت طولانی که باعث رونق شهر و روستا ها می شود.
حضرت آیت الله موسوی جزایری ادامه دادند:

ادارات دولتی دیگر ظرفیت پذیرش ندارند لذا باید به تولید کارهای آزاد بپردازیم و جهاد کشاورزی از آموزش دهندگان اصلی این حرفه است زیرا جوانان به راهنمایی نیاز دارند. حل مسئله بیکاری حتی در اروپا به چنین روشی صورت گرفت، با اینکه دکتر و مهندس هستند. از شما انتظار داریم که به ما کمک کنید و ترس را کنار بگذارید و به سرمایه گذاران سخت نگیرید، از قانون چماق نسازید و بزنید بر سر مردم، استان ما بیش از هر استانی سختگیر تر است و من از این بابت ناراضی هستم. قوانین باید با نیاز های جامعه تطبیق داده شود. اگر نیت شما برای خیر و برای خدا باشد

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)