شنبه 14 بهمن 1396

مشروح خطبه های نماز جمعه 13 بهمن ماه ۱۳۹۶

مشروح خطبه های نماز جمعه 13 بهمن ماه ۱۳۹۶

حضرت آیت الله موسوی جزایری در رابطه با مجاهدات حضرت فاطمه زهرا با توجه به ایام فاطمیه بیان داشتند:

توانستیم با هدایت های فرزند حضرت فاطمه زهرا ، امام خمینی(ره)‌ و عنایت های ولی عصر(عج) این انقلاب را به پیروزی برسانیم. چهل سال گذشت و این گوهر در برابر سرقت قرار داشته اما شما مردم شریف و متدین خیلی به جد از آن حفاظت کردید. از جنگ تحمیلی گرفته تا انواع توطئه ها و حصر اقتصادی ‌پاسدار این انقلاب بودید.

ایشان افزودند:

 

این عمل شما بر گرفته از اعمال حضرت فاطمه زهرا است. بعد از رخلت پیامبر منافقین در صدد ایجاد اختلافاتی بودند و حضرت فاطمه برخواست و پرچم بدعت زدایی را در دست گرفت. در این بین انگشت شمار بودند که راه حضرت زهرا را ادامه دادند که همان راه ولایت امیرالمومنین است.

 

نماینده ولی فقیه ادامه دادند:

 

حضرت فاطمه در مسجد با سخنرانی ناب به دفاع و حمایت از ولایت پرداختند که پیامبر، حضرت علی ابن ابی طالب را برای ولایت معرفی کردند. می توان گفت پایه گذار تشیع بعد از پیغمبر ،حضرت فاطمه زهرا هستند. حضرت زهرا متعجب بود و دلش به درد آمده بود که مردم چه توفیقاتی را از دست دادند زیرا ولایت علی(ع) سعادت است. هر کسی خلاف می رفت علی علیه السلام آنان را به راه راست باز میگرداند اما مردم با تطمیع از این ولایت روی برگرداند.

 

حضرت آیت الله موسوی جزایری اظهار کردند:

 

پس از آن مبارزات و مجاهدات، بر اثر فشار های منافقین فاطمه زهرا به شهادت رسید. همانگونه که در زبارت نامه ها می خوانیم و حکایت از برتری فاطمه زهرا در دنیا و آخرت نسبت به بانوان دیگر است، شخصی که بذر تشیع را کاشت.

 

ایشان در رابطه با فلسفه نظام جمهوری اسلامی گفت:

 

نظام ما اسلامی است چون ولایت فقیه، مجتهد و عادل دارد، که این ولایت طبق گفته امام غائب بعد از من متکی به مجتهدین باشید پس امروز افتخار بزرگ ما این است که راه امیر المومنین و فاطمه زهرا(س) در حال پیش روی هستیم. امیدواریم بتوانیم این امانت را به دست صاحبش که همان امام غائب است برسانیم.

 

حضرت آیت الله موسوی جزایری در خطبه دوم خود، با اشاره به مضرات فضای مجازی و ورود گناه به بنیان خانواده، گفتند:

 

ان شاالله پرهیزکاری را سرلوحه زندگی خود و خانواده خود قرار دهیم. گناه سمی برای فضای خانوادگی است، حال ورود این گناه می تواند از هر طریقی وارد بنیان خانواده شود که یکی از آن ها ، فضای مجازی است که باعث خسران دنیا و آخرت است. ما مخالف فضای مجازی که آمریکا و اسرائیل در رأس آن ها باشند هستیم زیرا آن ها می خواهند به ما خط بدهند. فضای مجازی باید ایرانی باشد زیرا منتهی به شیطان نمی شود.

 

 

 

ایشان افزودند:

 

خواست ما خواست ملت مسلمان است که مسائل فرهنگی ما از شیاطین به دور باشد. لذا مسئولین کشوری باید خوب به این خواسته ها توجه کنند.

 

 

پنماینده ولی فقیه در استان خوزستان با توجه به پیش رو بودن ایام دهه فجر عنوان کردند:

 

این انتصارات و پیروزی ها همه‌ ادامه راه اهل بیت است زیرا هرچه داریم از آن‌ها است. امیدوارم این سرمایه معنوی را حفظ بنماییم. حقی که امام بر گردن ما دارد حق حیات است، الهی که خداوند کرامت بزرگی به ایشان عطا کند.

 

ایشان ادامه دادند:

 

۱۴ بهمن ماه روز فناوری فضایی است به این معنی که باید ماهواره ها،سکوی پرتاب و‌سیستم هدایت کننده آن را ایجاد کنیم تا از دستاوردهای ماهواره استفاده های علمی کنیم، این افتخارات به ‌برکت انقلاب است که باعث شد در جایگاه نهمین کشور ایجاد کننده سیستم ماهواره ای به طور کامل، قرار بگیریم تا جمهوری اسلامی شکست ناپذیر به چشم برسد. این اختراعات خیلی بر اقتدار ملت ایران اثر گذار خواهد بود.

 

 

نماینده ولی فقیه در خصوص واقعه ۱۹ بهمن تصریح کرد:

 

هدایت ارتش با پیشکسوتی نیروی هوایی به انقلاب پیوستند و قبل از ۲۲ بهمن شالوده رژیم شاه از هم پاشید، اما در ۲۲ بهمن حق بر باطل آشکار شد. در ۱۹ بهمن تمام نیروها در مقابل امام رژه رفتند، سرود خواندند و اعلام وفاداری به امام کردند.

 

 

حضرت آیت الله موسوی جزایری از برگزاری جلسه اطلاع رسانی طرح اشتغالزایی روستایی در روز یکشنبه با حضور سران روستایی ها خبر دادند و گفتند:

 

تسهیلاتی با سود ۶ درصد به روستایی ها جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی  تعلق خواهد گرفت. این جلسه توجیهی خواهد بود که امیدواریم در این گام اطلاع رسانی موفق باشیم تا  جوانان شجاعت به خرج بدهند و تسهیلات را به کار بگیرند.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)