پنج شنبه 12 بهمن 1396

دیدار طلبه های حوزه الغدیر با نماینده ولی فقیه

دیدار طلبه های حوزه الغدیر با نماینده ولی فقیه

 حضرت آیت الله موسوی جزایری با انتقاد از وضعیت اسفناک و بی دینی دوران رضا خان بیان کردند:

 تعداد طلبه ها در سطح  خوزستان در زمان حکومت رضا خان به ۱۵۰ نفر نمی رسیدند. علما دین از مراجعی مانند آیت الله بهبهانی خیلی در جذب طلاب در مدرسه ای دینی تلاش کردند اما با پذیرش جوانان روبرو نمیشدند بلکه جوانان از دین و اسلام فراری بودند. اوضاع در جامعه و حتی میان دانشگاهیان اینگونه بود که هر شخص هنگام نماز خواندن با تمسخر همگان روبرو می شد، زمان بسیار بد و پر از رواج فساد بود.

ایشان در ادامه بیان کردند:

 اما علما با رهبری امام تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایستادگی کردند. امروز مشاهده می کنید که بیش از صدها طلبه که دارای استعداد و جدیت اند در حال تدریس در این مدرسه هستند. 


نماینده ولی فقیه با اعلام رضایتمندی از تشکیلات و مدیریت حوزه الغدیر گفتند:

این حوزه آثاری موثر دارد، مدیر این حوزه جان و روح خود را فدای امام و انقلاب می دانست زیرا در اسلام و عشق به اهل بیت فرو رفته بود. شما نیز در جوی دینی، عرفانی، معنوی و انقلابی آموزش خواهید دید که بر شما گوارا باد.


ایشان در رابطه با عشق به انقلاب اسلامی گفتند:

زمانی که از علاقه به انقلاب اسلامی می گوییم یعنی از مبارزه با ظلم و نفاق سخن به میان می آوریم. کسی که عاشق انقلاب اسلامی باشد یک مبارز در مقابل کفر جهانی است. این موضوع را فاطمه زهرا(س) بانوی دوعالم به ما آموخت. مبارزه بانوی دوعالم با دشمنان امام علی(ع) بعد از رحلت پیامبر(ص) از جمله مبارزات اسلامی فاطمه زهرا(س) بود. پرچم جنگ ضد نفاق در دست فاطمه زهرا(س) بود به گونه ای که پیامبر(ص)، فاطمه زهرا(س) را باقی رسالت خود می داند. پیامبر نیز در اواخر عمر خود از منافقین بسیار شکایت می کرد و در پی آن نیز آیاتی در سوره های توبه و منافقین نازل شد.


🔆ایشان تصریح کردند:

در زیارت عاشورا نیز میبینیم که در ابتدا تاسیس کنندگان ظلم، لعنت می شوند. این جنگ در برابر ظلم تا زمان ظهور ادامه خواهد داشت، تا آن زمانی که امام عصر ظهور خواهد کرد و انتقام مظلومین مانند امام علی و امام حسین رت از ظالمین خواهد گرفت. خدا را شکر که به سوی این منهج نورانی که منهجی صحیح است هدایت شده ایم

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)