شنبه 09 دی 1396
حضرت آیت الله موسوی جزایری:

نهضت انقلاب ما با نهضت سیدالشهدا، ناگسستنی است

نهضت انقلاب ما با نهضت سیدالشهدا، ناگسستنی است

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با حضور در جمع ائمه جماعات شرکت نفت با توجه به پیش رو داشتن سالروز حماسه ۹ دی ضمن اشاره به مسئله لزوم هوشیار بودن در برابر توطئه های دشمن بیان داشتند:

 یکی از ارکان موضوع جلسه ای‌که با حضور رهبر انقلاب بود و ایشان بر این امر تاکید بسیار داشتند مساله هوشیار بودن در برابر توطئه های دشمن است. امیدواریم امسال نیز مردم ما اطاعت خود از رهبری را به نمایش بگذارند. ان شاالله اهالی علم به میدان بیایند و برای این موضوع اهمیت قائل شوند 

ایشان در ادامه با اشاره به شرایط سنگین ایجاد شده خارج از کشور در روزهای فتنه ۸۸، علیه ایران عنوان کردند: 

نظام موافق این موضوع است که در جامعه نظرات مختلف بازگو شود و در حدی که برای آحاد جامعه مضر نباشد، آزاد است. اما عده ای آن جریان را مضر کردند.
ما به افراد نگران در آن شرایط گفتیم کنترل به گونه ای از دست جمهوری اسلامی خارج نشده که این چنین مرعوب هستید. هر کاری برا قانع کردن افراد انجام می دادیم بی فایده بود زیرا نگرانی آنان بسیار بالا بود. این ها عواملی بودند که منبع آن ها دشمنان خارجی ما بودند که بی شک برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی بر نامه ریزی می کردند. رهبر انقلاب برای این نکته اشاره ای کردند که: باید کاملا هوشیار باشیم و توطئه های دشمن را زیر نظر داشته و تا به موقع برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.


نماینده ولی فقیه با اشاره به روایتی از امیرالمومنین افزودند: 

به خدا قسم ما بیخیال نخواهیم بود، منفعل و مرهون دشمن نمی شویم تا دشمن بیاید و صدمات خود را بر ما وارد کند زیرا دشمن نخوابیده و بیدار است. بلکه ما از طرفداران حق در این راه استفاده می کنیم و آن ها را آگاه می کنیم تا دین خود را به اسلام ادا کنیم. 


حضرت آیت الله موسوی جزایری خاطر نشان کردند:

چند سال است که از فتنه ۸۸ می گذرد اما باید هوشیار باشیم و تجربه آن روز ها را به کار گیریم تا دشمن دست به کار نشود. عاقل آن است که برای آینده خود از گذشته عبرت بگیرد. این حضور مردم و جلسات بصیرتی در این عرصه جهت تکرار نشدن این تجربه می تواند پیشگری از این امر باشد. دیگر مسئله بسیار هم این است که پیوند ناگسستنی انقلاب ما با نهضت سید الشهدا است که واقعیت عجیبی است. از نقطه آغاز راهپیمایی ها گرفته تا سال ۵۷ که پیروزی انقلاب مصادف با راهپیمایی در روز تاسوعا و عاشورا شد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان یادآور شدند:

فتنه ۸۸ در اهواز به لطف پروردگار و جوانان با بصیرت، مشاهده نشد اما در تهران و در روز عاشورا ماهیت خبیث عده ای با اهانت به سید الشهدا نمایان شد. از روز اول که همان سال ۴۲ است تا کنون، به برکت عنایات سید الشهدا پیروز میدان حق بودیم و در مقاطع حساس امام حسین به داد ما رسیده که این نهضت مقدس را از شر اشرار، نجات داده است و همیشه متوصل به عنایات آن حضرت هستیم. بنابر این تکلیف ما روشن تر شد، روضه سید الشهدا را باید برپا نگه داریم تا برکات خوبی نصیبمان شوند.


ایشان در پایان خواستار بیان پیشنهادات و نظراتی که نیاز روز و درد روز نفت است، شدند تا از آن ها در زمینه های لازم استفاده شود.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر زعیم حوزه های علمیه استان خوزستان حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)