سه شنبه 14 آذر 1396
آیت الله موسوی جزایری:

وهابیت در برابر اراده مردم پشیزی نیست/ بدون ولایت نفس کشیدن فایده ای ندارد

وهابیت در برابر اراده مردم پشیزی نیست/ بدون ولایت نفس کشیدن فایده ای ندارد

 آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه رییس جدید دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی خوزستان، با اشاره به اینکه دفتر تبلیغات نماد روشنفکری حوزه علمیه است، ابراز داشت: دفتر تبلیغات بنا به سیاست رهبر معظم انقلاب ویژه حوزه علمیه قم است هر چند که استان های مشهد و اصفهان همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی چنین دفاتری را تأسیس کردند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه دشمن در جنگی نابرابر تلاش به نابودی ولایت فقیه و اصل انقلاب اسلامی را درسر داشت، افزود: از آنجا که خوزستان شریان حیاتی کشور است در مقایسه با سایر استان ها، دشمن در آن نفوذ بیشتری دارد؛ رهبر انقلاب با توجه به این مسأله دستور دادند انواع امکانات برای خوزستان به کار گرفته شوند و با توجه به وضعیت ویژه این استان با تشکیل دفتر تبلیغات اسلامی در خوزستان موافقت شد.

امام جمعه اهواز با اشاره به توقعات مدنظر از دفتر تبلیغات اسلامی در جنگ فرهنگی با وهابیت، عنوان داشت: مدارس علمیه، نهادهای فرهنگی، سپاه خوزستان و بسیج با همه وجود وارد صحنه نبرد شدند و در جنگ نخست به پیروزی دست یافتیم.

زعیم حوزه علمیه خوزستان با بیان اینکه در مقابله با وهابیت فعالیت های بسیاری صورت گرفت، ادامه داد: بسیاری که از لحاظ سیاسی درباره خوزستان تضاد نظری داشتند پس از مشاهده خطر وهابیت بر جوانان شیعی استان، عرق مذهبی شان به جوش آمد و خدمات بزرگی را ارائه دادند.

وی با بیان اینکه موظف به اجرای وعده های ابتدای انقلاب به مردم هستیم، عنوان کرد: پیشرفت در تولید علم، فعالیت های تربیتی و توسعه مدارس علمیه نمونه ای از توفیقات صورت گرفته در انقلاب اسلامی است که پیش از انقلاب وجود نداشت.

حوزه علمیه اساس تحقق تمدن پیشرفته اسلامی است

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه در دوران انقلاب، جمهوری اسلامی توأم با تمدن اسلامی را خواستار بودیم، تصریح کرد: تمدن پیشرفته جهانی براساس موازین اسلامی را ملت ایران در دوران انقلاب اسلامی خواهان بود و چنین وعده ای را به مردم و جهانیان دادیم؛ از این رو باید به چنین سمتی حرکت کنیم که اساس تحقق آن حوزه علمیه، کانون ها و مراکز علمی و فرهنگی و دانشگاه ها است.

آیت الله موسوی جزایری بیان کرد: امیرمؤمنان احیای تمدن اسلامی و فرهنگی رسول خدا(ص) را خواستار بودند اما مخالفان با برپایی جنگ ها مانع از چنین اقدامی شدند و ایجاد جامعه اسلامی براساس موازین اسلامی با شهادت مولای متقیان به سرانجام نرسید؛ از این رو در برپایی تمدن نوین اسلامی برای جمهوری اسلامی مشکلاتی را تراشیدند.

وی با بیان اینکه در نبرد نخست با وهابیت به پیروزی دست پیدا کردیم، افزود: اکنون طی یک سال است که سازمان دهی مجددی از سوی وهابیت صورت گرفته و قوا و نیروهای تازه نفسی را به کار گرفته است، اما این تحرکات را رصد می کنیم.

محمد بن سلمان شمشیر جنگ با ایران را از رو بسته است

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه وهابیت نقطه ضعف های خود را برطرف و به نقطه قوت تبدیل کرده است، افزود: از موقعی که سلمان خبیث و پسرش قدرت را به دست گرفته اند، این جنگ شدیدتر شده است؛ به ویژه اینکه محمدبن سلمان شمشیر را از رو بسته و به صورت علنی، کشاندن جنگ به داخل ایران را مطرح می کند.

امام جمعه اهواز با اشاره به اینکه پول های کلان و عزم بین المللی در ورای وهابیت وجود دارد، عنوان کرد: اعتنایی به بن سلمان نداریم؛ چرا که ابزاری برای آمریکا و رژیم غاصب صهیونسیتی است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه سنخیت و ابزارهای مورد نیاز وهابیت در خوزستان نسبت به سایر استان ها آسان تر است، گفت: دسترسی به عوامل وهابیت در استان وجود دارد؛ البته با توجه به ریشه داری تشیع در میان قومیت های مختلف استان، تعداد بسیار کمی به چنین فرقه ای گرایش پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان مدافعان سرسخت ولایت امیرمؤمنان هستند، گفت: همگان خدمت رسانی مردم خوزستان را در اربعین شاهد بودند؛ البته برگزاری برنامه عید غدیر در خوزستان قابل قیاس با دیگر استان ها نیست.

آیت الله موسوی جزایری ادامه داد: از دیگر برنامه های بی نظیری که فقط در منطقه کوی علوی اهواز در روز غدیر برگزار می شود و مشابه آن در کشور بی نظیر است، راهپیمایی مردمی است که در آن هزاران نفر شرکت و با ولایت امیرمؤمنان و ولی فقیه تجدید بیعت می کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه دفاتر نماز جمعه در شهرستان ها، حوزه های علمیه در مناطق حاشیه ای، شبکه جهانی الاهواز و دانشگاه امیرالمؤمنین را تأسیس کردیم، گفت: در کوی علوی دو حوزه برای برادران و دو حوزه برای خواهران وجود دارد که پیش از آن در این منطقه نه تنها حوزه ای وجود نداشت بلکه طلبه ای هم نبود.

امام جمعه اهواز با بیان اینکه اکنون در کوی علوی صدها طلبه وجود دارد، افزود: مساجد منطقه برخوردار از امام جماعت، پایگاه بسیج و جوانان فرهنگی است که در این باره دفتر تبلیغات بخش عمده ای را بر عهده گرفته بود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یاور دفتر تبلیغات اسلامی خواهیم بود، عنوان کرد: امیداوریم در جنگ جدید با وهابیت همگان آستین همت را بالا زده تا پیروزی حاصل شود؛ چنان که سپاه پاسداران در این خصوص اقدامات خوبی را انجام داده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه ولایت امیرمؤمنان مسأله کوچکی نیست، عنوان کرد: به امید ولایت مولای متقیان نفس می کشیم و بدون آن نفس کشیدنمان بی فایده است.

آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه اگر چه نگران اقدامات وهابیت هستیم اما این شجره خبیث پشیزی در برابر عزم و اراده مردم ولایتمدار ما نیست، گفت: البته در راستای مقابله با این شجره خبیث، امکانات بالقوه باید استخراج شوند و در این راستا ارگان ها و وزارتخانه های مختلف کمک کنند.

وی با تأکید بر این که اگر مرکز کشور درد را احساس نکند و بی اعتنا باشد احتمال وقوع بسیاری از امور وجود دارد، تصریح کرد: در این باره دستگاه های فرهنگی همچون ارشاد اسلامی، اوقاف، سازمان تبلیغات، صداوسیما و حتی شبکه الاهواز همچون گذشته یاری رسان باشند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه شبکه الاهواز در راستای تقابل با جریان وهابیت تأسیس شده است، گفت: ترقی و تکامل شبکه الاهواز را با توجه به گسترش فعالیت شبکه های وهابیت خواهانیم

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)