شنبه 11 آذر 1396
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

مسئولین صنعت نفت در مورد گزینش افراد غیر بومی نباید فرصت سواستفاده را به دشمنان بدهند.

 مسئولین صنعت نفت در مورد گزینش افراد غیر بومی نباید فرصت سواستفاده را به دشمنان بدهند.

نماینده ولی فقیه در خطبه دوم نماز جمعه در رابطه با مشکلات زلزله زدگان کرمانشاه با توجه به سرد شدن هوا عنوان کرد:
مسئولین حاضر در آن مناطق گزارش نیاز به کانکس را به ما دادند که برخی از عزیزان در حال ساخت و تهیه کانکس هستند، انتظار می رود که هر شخص در هر حرفه به میزان توان خود کمک رسانی کنند. مسجد جواد الائمه اهواز از جمله مکان‌هایی است که این کمک ها را دریافت می کند، که شاید بتوانیم ‌بخشی از نیاز ها را برطرف کنیم.

ایشان با اشاره به ارتکاب جنایت آل خلیفه در حق آیت الله شیخ‌ عیسی قاسم افزودند:
وضع مزاجی وی رضایت بخش نیست و رو به وخامت می رود و پزشکان کاری نمی کنند. لازم است شیخ رفع منع شوند و به ایشان آزادی دهند تا در نقاط دیگر مورد معالجه قرار بگیرند. ما خواستار شکست این #حصر هستیم و جنایات این رژیم‌ منحوس را محکوم می کنیم.

حضرت آیت الله موسوی جزایری تصریح کردند:
امام صادق دستور می دهند که شیعیان با اهل سنت سنگین نباشند و دستور به روابط حسنه از جمله عیادت از مریضان آنها شرکت در خاکسپاری و حضور در نماز جماعت های آن ها می دهد.
منظور ما از #وحدت این نیست که شیعه،سنی و سنی،شیعه شود ما میگوییم در ارتباطات باید وحدت داشته باشیم، نباید بگذاریم آل سعود به جمهوری اسلامی ایران بدگویی کند و این کار اشتباه را ادامه دهد. بسیاری از کشور ها با ما روابط خوبی دارند با وجود اینکه اهل تسنن هستند. همه به مانند هم قابل مقایسه نیستند و نیاز به وحدت در این میان حس می شود.
منظور ما از وحدت، وحدت با #داعش و تفکر #وهابی نیست بلکه منظور اکثریت اهل سنتی که محب اهل بیت هستند، می باشد.
جماعت وهابی باید هم سر عقل بیایند و دست از جنایات خود بردارند که نمونه آن، جنایات علیه مردم مظلوم #یمن است.

ایشان ادامه دادند:
صدای کسی به طرفداری از یمن بلند نمی شود. وقتی می گوییم وحدت، یعنی سنی و ‌شیعه علیه عوامل وهابی همدلی کنند.

حضرت آیت الله موسوی جزایری با اشاره به جریان معضل بیکاری که نیاز به کنترل آن است گفتند:
عارضه بیکاری برای هرکشوری خطرناک است و نیاز به کنترل دارد
مساله ای که پیش آمده این است که مسئولین کار گزینی  صنعت نفت نسبت به #خوزستان بی مهری مرتکب شدند و برای استخدام ۲۵۰۰ نفر شرایطی گذاشتند که تفسیر این شرایط به نحوی است، که افراد بومی نتوانند گزینش شوند.
یعنی با شرایطی که قرار داده شده دیگر استان ها می توانند شرکت کنند ولی اهل محل و بومی ها نتوانند.
آیا این صحیح است؟!
آیا این انصاف است؟!
دیروز در سمیناری همه #ائمه_جمعه خوزستان در این باب هشدار دادند و نگران بودند لذا مسئولین عواقب این تصمیمات را نیز بسنجند و این کارها را نکنند زیرا دشمن از این بابت سو استفاده می کند. 
خوزستان با هیچ استانی قابل مقایسه نیست دشمنان ما قصد به هم ریختن اوضاع خوزستان را دارند.و در راس آنها #عربستان، پادشاه آن و پسر ملعونش است.

ایشان افزودند: 
آیا مسئولین قصد کمک به دشمن را دارند؟ این بی مهری از هیچ مسئولی پذیرفته نیست. من به شدت از این بابت ناراحتم مسئولین اگر میتوانند با #عدالت رفتار کنند پس بر سر مناصب خود بمانند اگر که انسان هایی هستند که عدالت را رعایت نمی کنند، حق داشتن مسئولیت را ندارند.
جای تقدیر از برخی از نمایندگان خوزستان در مجلس و استاندار وجود دارد که نسبت به این قضیه اعتراضاتی وارد کردند.

نماینده ولی فقیه در پایان اظهار داشتند:
نامه ای به ریاست جمهوری ارائه دادیم مبنی بر اینکه این تصمیم بسیار غیر اصولی است و وضعیت استان را با بحران جدی رو به رو کرده است، زیرا از طریق اداره مذکور جهت استخدام ۲۵۰۰ نفر غیر بومی ذکر شده است که خوزستانی ها از این استخدام ناراضی هستند. 
بنده متعاقب اعتراض استاندار، نمایندگان مجلس و خبرگان و ائمه جمعه استان عرض می کنم که مسئولین ذی ربط باید در این مساله تجدید نظر کنند و مساله بومی بودن را در اولویت دستور قرار دهند مسئولین کارگزینی نفت باید به قانون اولویت استخدام افراد بومی سر تسلیم فرود آورند.
 

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)