چهارشنبه 05 مهر 1396
در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح در استان خوزستان مطرح گردید

مشروح بیانات در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح در استان خوزستان

مشروح بیانات در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح در استان خوزستان

حضرت آیت الله موسوی جزایری در دیدار فرماندهان نیروهای مسلح در استان خوزستان فرمودند:

ایام محرم زمان مناسب برای بازخوانی دوران ۸ سال دفاع مقدس و حوادثی که برای ما پس از آن تا به امروز به شکل های گوناگونی مانند تروریسم به وجود آمده است، می باشد.

آیت الله موسوی جزایری در بخش دیگر بیانات خود فرمودند:

این حوادث به طور وسیعی دنیا را تهدید می کند و مرکز آن عبارت است از خاورمیانه ای که نزدیک به کشور ما و عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و از سوی دیگر افغانستان است.

این مراکز یادآور همان خاورمیانه ی جدیدی است که در گذشته مطرح کرده بودند؛ خاورمیانه ی جدیدی که تحت امر آمریکا و بلوک وابسته به غرب به رهبری اسرائیل است.

دشمنان اسلام هدف خود را از سوریه شروع کردند چرا که سوریه پایگاه مقاومت بر ضد اسراییل بود.
  
ایشان افزودند:

در این بین فرهنگی به نام تکفیر به تروریست ها القاء می شد که این فرهنگ برخواسته از تفکر وهابیت است. و در دنیا افرادی را به استخدام خود درآوردند و لشکری بزرگ را در اختیار اسراییل و آمریکا با تفکر وهابیت قرار دادند. همه ی این کارها به منظور تاسیس خاورمیانه ی جدید با رهبری اسراییل و وابسته به غرب به خصوص آمریکا است. 

با وجود این که داعش و داعشیان و سایر تروریسم ها یک جریان لشکرکشی جهانی باجمعیتی بیش از ۲۰ هزار نفر بودند، نتوانستند اهداف و خواسته هایشان را محقق کنند و تمام اقدامات و معاملاتشان همه نقش برآب شد. 

سقوط دژهای مقاومت یعنی سوریه، فلسطین و لبنان همچنین عراق از اهداف آنها بود. اما اکنون که از خواب خود بیدار شده اند، دیدند که کارهایشان به نتیجه نرسید و زحمت هایشان به هدر رفت. 

از این سو یمن به جمع اردوگاه مقاومت ملحق شد و آنها نیز بسیار معتقد و متعهد به شعارهای حضرت امام(ره) هستند.
یمن اکنون کابوسی وحشتناک برای عربستان است. 

🔻در سوریه نیز با شکست روبه رو شده اند؛ پایان داعش ان شالله نزدیک است.
در عراق نیز با توجه به هزینه های گزافی که متحمل شده اند، ولی اکنون می بینند که عراق امروز، عراق امیرالمومنین و عراق امام حسین علیه السلام است. 

همچنین در سخنرانی که سرلشکر قاسم سلیمانی نیز در مراسم شهید حسین پور قمی داشتند، فرمودند: ان شالله در آینده ی نزدیک گروه تروریستی داعش و داعشیان به زودی کاملا نابود و محو می شوند.  


هدف از این سخنان این است که بگوییم تمام تلاشهای ما برای مقابله با تکفیر و داعشیان در واقع بیعت با امام حسین (ع) است. حضور امروز شما عزیزان نیز بیعت با امام حسین (ع)، زینب کبری (س) و حضرت عباس علیه السلام است. 

ایشان در انتهاء فرمودند:

مستحب است که انسان هر روز زیارت عاشورا و اِنی سِلْمٌ ِلِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَربٌ لِمَنْ حارَبَکُم 
را برای بیعت با آن بزرگوار بخواند.  تا به خود یادآوری کنیم که با دوستان آنها دوست هستیم و با کسانی که با راه و روش آنها مقابله می کنند، پیکار می کنیم.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)