جمعه 31 شهریور 1396

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اهواز( ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه اهواز( ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)

حضرت آیت الله موسوی جزایری:

 
در حوزه علمیه خوزستان برنامه های مفصل و ارزشمندی همچون تربیت طلاب، دوره های پاسخگویی به شبهات، اعزام مبلغ و ... را در راستای مقابله با شبهات دشمنان علیه مذهب تشیع برگزار کردیم که همه این کارها یک مقدمه وجودی نیاز دارد.

🔺نماینده ولی فقیه در خوزستان ابراز داشت:
مقدمه وجودی برای انجام چنین فعالیت هایی آن است که طلاب در نخستین سال تحصیل عزم راسخ، اراده قوی و ایمان محکمی داشته باشند و هدف از تحصیل را کسب رضایت الهی قرار دهند.

🔸ایشان فرمودند: از مزایای حُسن طلبگی آن است که خروجی نداشته و طلبه همیشه طلبه می ماند و امام راحل همیشه خود را طلبه می نامید؛ چرا که طلبگی شرایط خاص خود را دارد.

🔹آیت الله موسوی جزایری با بیان اینکه جدیت و استعداد باید برای تحصیل در طلبه ها توأم باشند، تصریح کردند:
 تحصیل باید برای رضایت الهی باشد و در این میان با جدیت و کوشش می توان استعداد متوسط را جبران کرد.

زعیم حوزه های علمیه خوزستان با اشاره به اینکه عزم راسخ و اراده قوی درهای الهی را باز خواهد کرد، افزودند: امروزه تنبلی بر حوزه ها حاکم شده است که با جدیت و کوشش باید بر این معضل غلبه کرد و طلاب مباحثه، مطالعه، پیش مطالعه و یادداشت مطالب درسی در طول هفته را مورد توجه قرار دهند.

🔺امام جمعه اهواز با بیان اینکه حوزه های علمیه از لحاظ ساختاری ضعیف نیستند، عنوان کردند:
طلاب هدف از درس خواندن را باید کسب رضایت الهی و خدمت به خلق و هدایت بندگان الهی قرار دهند و هر گز توجهی به مادیات، معروفیت و احترام از طریق کسب دانش نداشته باشند.

🔻وی با اشاره به اینکه روحانیت مصدر خدمات به مردم و عزت و استقلال کشور است ، فرمودند: روحانیت در شرایط سخت یاور مردم و در مرزهای عقیدتی و سیاسی محکم ایستاده و مانع از نفوذ شیاطین برای ضربه زدن به مؤمنان ضعیف است.

آخرین‌ها
پايگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه حضرت آيت الله سید محمد علی موسوی جزایری (مد‌ظله‌العالی)